Motoryzacja

Tyska fabryka fiata będzie produkować elektryki

Grupa FCA ogłasza nowe inwestycje w strategiczny projekt realizowany w fabryce w Tychach. Inwestycja będzie dotyczyć rozbudowy i modernizacji zakładu FCA Poland i potrwa kilka lat. Jeżeli inwestycje się powiedzie to już w drugiej połowie 2022 roku tyska fabryka fiata będzie seryjnie produkować elektryczne samochody.  

FCA planuje w Tychach produkować auta marki Fiat oraz Jeep i Alfa Romeo

FCA planuje w Tychach produkować auta marki Fiat oraz Jeep i Alfa Romeo. Modele będą oparte na nowej platformie, która pozwoli na produkcję aut hybrydowych i w pełni elektrycznych.

W tyskiej fabryce ma być produkowany SUV segmentu B, czyli m.in. odpowiednik Opla Mokka. Nowy model będzie wizualnie dostosowany do designu każdej z marek.

Zobacz także: Fabryka Izery ma powstać na Śląsku

Tyska fabryka fiata będzie produkować elektryki

Ogłoszenie inwestycji FCA w fabryce w Tychach zostało przypieczętowane symbolicznym przekazaniem decyzji o przyznaniu pomocy publicznej dla Grupy FCA przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE). Dokumenty z rąk prezesa KSSE, dr. Janusza Michałka przyjął członek zarządu FCA Poland, dyrektor finansowy Sławomir Bekier. Przyznane wsparcie dotyczy stworzenia korzystnych warunków realizacji planowanej inwestycji poprzez zapewnienie FCA możliwości skorzystania z ulg podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

– Nasz flagowy inwestor z kolejną decyzją KSSE o wsparciu. Tym razem FCA Poland będzie produkował w Polsce i to u nas, w Tychach, całkiem nowe modele samochodów do tej pory nieprodukowane przez Grupę. Dzięki realizacji inwestycji Grupy FCA zaplanowanej na kilka lat, w KSSE na Śląsku będą powstawały nowoczesne samochody marek FCA z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. W ramach samej decyzji o wsparciu KSSE, nasz inwestor zadeklarował ponad 755 mln zł nakładów w fabrykę w Tychach – podaje Dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE).

Zobacz także: DHL Express powiększa flotę o 100 elektrycznych Fiatów

Grupa FCA jest jednym z największych producentów samochodów w Polsce

Jak podają eksperci Grupa FCA jest jednym z największych producentów samochodów osobowych w Polsce, a także jednym z najważniejszych w kraju inwestorów zagranicznych. W sumie cała grupa, której działalność w Polsce sięga 1920 roku zatrudnia w Polsce 6,4 tys. osób.

– Dziś Tychy piszą nowy rozdział niezwykłej, stuletniej historii obecności Grupy w Polsce, która rozpoczęła się od otwarcia pierwszego oddziału Fiata w 1920 roku. Jestem szczególnie dumny z naszych polskich zakładów, które dzięki codziennemu zaangażowaniu i wysiłkowi pracowników reprezentują centra doskonałości dla FCA na całym świecie. Zapowiedziane dziś inwestycje są wypełnieniem obietnicy wzmocnienia działalności w Polsce złożonej przez FCA dwa lata temu podczas prezentacji naszego biznesplanu – komentuje Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny FCA na region EMEA.

Fabryka Izery ma powstać na Śląsku

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker