Nieruchomości

Belgowie stawiają w Warszawie kolejny wieżowiec

Ghelamco potwierdziło dziś informacje, które od dłuższego czasu pojawiały się w przestrzeni publicznej. Belgijski deweloper rozpoczyna budowę kolejnego wieżowca przy Placu Europejskim.

Plac Europejski to przestrzeń stworzona właśnie przez Ghelamco w ramach budowy kompleksu Warsaw Spire, w którego skład wchodzi wieża o tej samej nazwie, która sięga 220 metrów ponad poziom gruntu. Tuż obok stoi inna inwestycja zrealizowana przez Belgów – kompleks trzech wieżowców Warsaw Hub. W jego skład wchodzą trzy wieże – dwie o wysokości 130 metrów oraz mniejsza 85-metrowa wieża.  Po drugiej stronie ulicy finalizuje się natomiast kolejna inwestycja Ghelamco. Jest to jeden z najwyższych warszawskich wieżowców – Warsaw Unit – o wysokości 202 metrów.

Nowy niebotyk ma nazywać się The Bridge i stanie przy Placu Europejskim obok budynku Bellony, który w ramach inwestycji ma zostać przebudowany. Wieżowiec ma mieć 40 pięter i 174 metry wysokości. W sumie da to 47 tys. metrów kwadratowych powierzchni  biurowej. Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec 2024 roku.

Budowa The Bridge była spodziewana od dłuższego czasu, gdyż inwestor kończąc budowy Warsaw Unit oraz Warsaw Hub miał ograniczone możliwości dalszej podaży powierzchni biurowej. Tym oto sposobem w bliskiej odległości od Ronda Daszyńskiego i Placu Europejskiego powstanie szósty wieżowiec belgijskiego dewelopera.

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker