Drogi I mosty

Droga S10 – wiemy już, jak będzie wyglądać!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała do publicznej  wiadomości informacje, dzięki którym już wiemy,  jak będzie wyglądać droga S10 na odcinku inwestycyjnym Toruń — Warszawa.

Droga S10 – wiemy już, jak będzie wyglądać!

GDDKiA rozważała cztery warianty przeprowadzenia drogi S10 z Torunia do Warszawy. Wyglądały one w następujący sposób:

  • I wariant przewidywał rozpoczęcie trasy przy autostradzie A1 niedaleko Torunia na węźle Grabowiec. Następnie droga miała prowadzić do Płocka, gdzie połączyłaby się z drogą S50 będącą częścią Aglomeracyjnej Obwodnicą Warszawy.

    Zobacz także: Droga S3 dłuższa o 42 km. Cała trasa jest ukończona w ponad 80%

  • II wariant również przewidywał rozpoczęcie trasy pod Toruniem przy autostradzie A1, jednak na węźle Lubicz położonym nieco bardziej na północ od węzła Grabowiec. Droga miała prowadzić do Płocka, gdzie również połączyłaby się z S50.
  • III wariant to najkrótsza opcja. Zakładała rozpoczęcie drogi na węźle Włocławek Północ na autostradzie A1. Następnie droga miała prowadzić do Płocka i tam (jak w przypadku pozostałych wariantów) połączyć się z AOW. Jest to jednocześnie najkrótszy i najtańszy wariant.
  • IV wariant przewidywał rozpoczęcie trasy pod Ciechocinkiem na węźle Brudnowo, następnie miała mieć miejsce kontynuacja drogi do Płocka gdzie droga połączy się z AOW.

s10 korytarz

Zobacz także: Najdłuższa autostrada w Polsce – polskie drogi częściowo ukończone

GDDKiA wybrała Wariant III

GDDKiA wybrała Wariant III, który zakłada wpięcie S10 w autostradę A1 na wysokości Włocławka. Tym samym podróżni z Bydgoszczy i Torunia do Warszawy będą częściowo przodróżować autostradą A1 – na odcinku z Torunia do Włocławka.

Drogowcy podają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ta część drogi S10 będzie przejezdna w 2027 roku.

Znany jest również przebieg drogi S50 i w ciągu najbliższych kilku godzin poznamy informacje jak ma przebiegać autostrada A50. Będziemy o tym informować szczegółowo wkrótce. 

Autostrada A50 i droga S50 mają być gotowe do 2029 roku

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker