Finanse

Deutsche Bank na plusie pierwszy raz od 2014 roku

Mimo pandemii Deutsche Bank zakończył 2020 rok na plusie. Jest to pierwszy wynik na plusie od 2014 roku – pisze niemiecki tygodnik ekonomiczny Wirtschaftswoche.  Z kolei gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) podaje, że zysk netto tego banku wyniósł aż 624 milionów euro, mimo że w najbardziej optymistycznych prognozach nie przekraczał 250 milionów.

Wynik Deutsche Bank jest zaskoczeniem dla całej branży bankowej, tym bardziej, że jeszcze w zeszłym roku straty banku sięgały 5,3 miliardów euro.

– W kluczowym roku naszej restrukturyzacji udało nam się, mimo pandemii, z nadwyżką zrekompensować koszty transformacji i zwiększone rezerwy na ryzyko. Z zyskiem w wysokości miliarda euro przed opodatkowaniem przekroczyliśmy nasze własne oczekiwania – powiedział prezes banku Christian Sewing.

Większość niemieckich ekspertów uważa, że zysk Deutsche Bank jest efektem działań z ostatnich lat, w wyniku których bank coraz bardziej idzie w kierunku  bankowości handlowo-inwestycyjnej i wycofuje się z tradycyjnych usług bankowych. Deutsche Bank w tym roku zamknął w Niemczech kolejne 100 oddziałów, tak że zostało ich już zaledwie 400.

Aleksandra Fedorska

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker