Polska

Iga Świątek została ambasadorką Xiaomi

Można powiedzieć, że zaczyna robić się tłoczno na rynku polskich ambasadorów największych chińskich producentów smartfonów. Po Robercie Lewandowskim, który jest ambasadorem Huawei, kolejny nasz sportowiec podpisał umowę z Chińczykami. Iga Świątek została ambasadorem Xiaomi.

Choć Xiaomi ma niespełna 11 lat (w kwietniu tego roku będą obchodzić 11. urodziny), to już dziś są 3. największym producentem smartfonów na świecie. Zgodnie z informacjami z counterpoint, w 4 kwartale 2020 roku, korporacja odpowiadała za 11% światowego rynku. Większym udziałem mógł pochwalić się jedynie koreański Samsung i amerykański Apple.

 

Xiaomi poinformowało przedwczoraj na twitterze, że ich nową ambasadorką została polska tenisitką Iga Świątek.

– Z dumą przedstawiamy Ambasadorkę Xiaomi, Igę Światek! Razem z Igą szykujemy dla Was wiele niespodzianek, już niebawem zdradzimy więcej szczegółów – napisał chiński producent. Nie znamy jeszcze konkretów, a sama firma zapowiedziała jedynie, że chce „dać fanom Xiaomi możliwość bliższego poznania Igi, spojrzenia za kulisy jej przygotowań i dnia codziennego”.

Warto dodać, że kilka dni wcześniej Iga Świątek została ambasadorką Rolexa, a oficjalnym partnerem tenisistki zostało PZU.

Z nowszych informacji należy wspomnieć, że Iga dziś rano nie tracąc ani jednego seta zwyciężyła w turnieju WTA w australijskiej Adelajdzie.

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker