Polska

Najnowsze dane – szczepienia w Polsce działają

Jak wynika z opublikowanych przez ministra zdrowia danych, liczba nowych zakażeń wśród lekarzy w styczniu zdecydowanie spadła. Lekarze byli pierwszą grupą szczepień.

Pierwszy etap szczepień obejmował pracowników sektora ochrony zdrowia. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, już w połowie lutego stwierdził, że zaszczepiono aż 94% lekarzy. W czasie gdy 7-dniowa średnia nowych zakażeń w Polsce jest obecnie najwyższa od początku grudnia i nic nie wskazuje na to aby miała w ciągu najbliższych tygodni zmaleć, to zakażenia wśród lekarzy stanowią obecnie jedynie kilka procent średniej z początku grudnia. Trudno nie łączyć tej statystyki z masowym szczepieniem. To chyba najlepszy dowód na to, że masowe szczepienia działają i mają sens.

Liczba zakażeń wśród medyków wraz z 7-dniową średnią ruchomą, Twitter Adama Niedzielskiego

 

Optymistyczne dane spływają także z Izraela, gdzie nowe hospitalizacje wśród osób po 60 r.ż. są obecnie na niższym poziomie niż w grupie osób poniżej 60 r.ż. Jest to naprawdę duży sukces, ponieważ jeszcze w połowie stycznia zakażenia tej pierwszej grupy były blisko 2-krotnie liczniejsze niż wśród młodszych. Szczepienia w Izraelu zaczęto od osób starszych, co wydaje się być odpowiednim dowodem na pozytywny wpływ szczepień na zdrowie społeczeństwa.

Nowe hospitalizacje w Izraelu w zależności od grupy wiekowej

Radosław Ditrich

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker