Europa

Holendrzy luzują obostrzenia

W przyszłym tygodniu odbędą się w Niderlandach wybory do drugiej izby parlamentu. Jednym z głównych tematów kampanii wyborczej jest kontynuacja obostrzeń związanych z koronawirusem.

Podobnie jak w innych krajach Europy, także w Niderlandach wzrasta liczba zakażonych. Brytyjska mutacja Covid-19 staje się coraz pospolitsza i prowadzi do znacznie liczniejszych infekcji. Holenderskie władze postanowiły przedłużyć lockdown, ale jednocześnie wprowadzić parę ułatwień w życiu codziennym swoich obywateli. 

Kontrowersyjna godzina policyjna, w ramach której w godzinach 21:00 – 4:30 Holendrom nie wolno wychodzić z domu, została utrzymana. Premier Mark Rutte zapowiedział jednak 8 marca, że w niektórych przypadkach w dużych sklepach dozwolone będzie przebywanie 50 klientów. Wyjazdy za granicę nie będą możliwe co najmniej do 15 kwietnia. Natomiast są szanse, aby od świąt wielkanocnych otwarte zostały tarasy i ogródki przy restauracjach i kawiarniach. 

Premier przewiduje, że do końca lipca w Holandii uda się zaszczepić wystarczająco dużo osób, aby kraj mógł powrócić do normalnego życia.

Aleksandra Fedorska

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker