Finanse

Jadwiga Andegaweńska na banknocie 1000 zł? Tego chciałby Prezes NBP

Na piątkowej konferencji prasowej, prezes Narodowego Banku Polskiego wypowiedział się na temat planowanego banknotu o nominale 1000 zł. Uważa on, że powinien się znaleźć na nim wizerunek Jadwigi Andegaweńskiej.

– Na banknocie powinna być kobieta królowa – mówił Glapiński, po czym dodał, że to jego prywatna opinia i ostateczna decyzja będzie podjęta po szerszych konsultacjach.

Prezes NBP uważa, że Jadwiga Andegaweńska jest w szczególny sposób zasłużona dla państwa. Uważa także, że 1000 zł banknot byłby wygodny do przechowywania oszczędności w formie innej niż na kontach bankowych. Prezes Glapiński wspomniał także, że wydaje mu się iż w miarę bogacenia się społeczeństwa może ono chcieć w ten sposób przechowywać swoje oszczędności.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Filip Lamański

Dziennikarz, założyciel i redaktor naczelny portalu Obserwator Gospodarczy z wykształcenia ekonomista specjalizujący się w demografii i systemie emerytalnym. W 2020 roku nagrodzony w konkursie NBP na dziennikarza ekonomicznego roku 2020 w kategorii felieton lub analiza.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker