Komentarze I Analizy

350 ton tlenu tygodniowo ma wspomóc walkę z Covid-19

PKN ORLEN zwiększył trzykrotnie podaż na rynek skroplonego tlenu technicznego, z którego powstaje tlen medyczny. Tlen medyczny jest wykorzystywany do walki z COVID-19. Obecnie aż 350 ton skroplonego tlenu technicznego tygodniowo trafia do odbiorców zewnętrznych. Produkowany jest on w Zakładach PKN ORLEN w Płocku i ANWIL we Włocławku.

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony odbiorców zewnętrznych obecnie Zakład PKN ORLEN w Płocku produkuje 300 ton, a ANWIL we Włocławku 50 ton skroplonego tlenu technicznego tygodniowo.

Skroplony tlen techniczny odbierany z zakładów jest produktem początkowym do wytworzenia substancji czynnej, która w dalszym łańcuchu poprzez badanie oraz certyfikacje staje się tlenem medycznym. Produkt jest wykorzystywany w walce z SARS-Cov-2. PKN ORLEN zaopatruje w skroplony tlen techniczny odbiorców nieposiadających własnych stacji separacji powietrza, a mogących być wytwórcami tlenu medycznego dostarczanego do szpitali, zarówno w formie ciekłej do zbiorników, jak i w butlach.

Obecnie odbiory skroplonego tlenu technicznego z PKN ORLEN przez podmioty zewnętrzne realizowane są zgodnie z założonymi harmonogramami. Jego podaż odzwierciedla możliwości logistyczne i magazynowe odbiorców tego produktu. Zakłady Grupy ORLEN w Płocku i we Włocławku to jednostki najbardziej wysunięte na północ kraju jeśli chodzi o produkcję tlenu technicznego. Dlatego działania Grupy ORLEN nie tylko zwiększają ogólny bilans skroplonego tlenu technicznego, ale również przyczyniają się do skrócenia czasu dostaw produktu do szpitali w tej części Polski. 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker