Polska

Bon Turystyczny dla emerytów i rencistów. Planowo od września

W piątek 18.06 Senat podjął uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy, która zakładałaby zmiany w udzielaniu Bonu Turystycznego.

Od 1 września bon turystyczny ma zostać uruchomiony dla emerytów i rencistów. Obecnie Bon Turystyczny przysługuje rodzinom z dziećmi do lat 18. Zadaniem bonu była poprawa sytuacji ekonomicznej branży turystycznej.

Senator Marek Borowski zaznaczył, że bon byłby dostępny od 1 września po to, by zwiększyć ruch w branży w momencie, gdy sezonowo on słabnie. Jak twierdzi, obecnie branża ma wystarczająco duży ruch i nie ma potrzeby jeszcze bardziej go zwiększać.

Ile wynosi Bon Turystyczny?

Bon Turystyczny przysługiwał wszystkim rodzinom z dziećmi do 18 roku życia niezależnie od dochodu. Ma on wartość 500 zł i przyjmuje on formę cyfrową. Nie jest to świadczenie gotówkowe. Co to oznacza? Świadczenie udzielane jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a przedsiębiorcy zarejestrowani w Polskiej Organizacji Turystycznej się z niego rozliczają.

Bon może być wykorzystywany do opłacenie miejsca noclegowego w hotelu lub innych ośrodkach wypoczynkowych. Warto zauważyć, że bonem można płacić wielokrotnie, nie musi być wykorzystany jednorazowo. Termin, do kiedy trzeba świadczenie wykorzystać to 31 marca 2022 roku.   

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker