Polska

TSSE EURO-PARK WISŁOSAN z inwestycją za ponad 60 mln złotych

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna (TSSE) EURO-PARK WISŁOSAN dorobi się kolejnej inwestycji. Tym razem na terenie Strefy powstanie nowa hala produkcyjna.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN

TSSE EURO-PARK WISŁOSAN powstała w 1997 roku pod zarządem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Obecnie strefa znajduje się w trzech województwach (małopolskie, podkarpackie, mazowieckie) na terenie 28 powiatów. W sumie udzielono już ponad 450 zezwoleń i decyzji na działalność w TSSE. Dzięki tym działaniom powstało 33 tys. miejsc pracy, a suma nakładów inwestycyjnych przekroczyła 15 mld PLN. Przodującymi branżami w TSSE są: metalowa, budowlana, chemiczna, RTV i AGD, motoryzacyjna, szklarska.

Obecnie w dalszym ciągu realizowane są nakłady inwestycyjne. Na początku lipca na terenie Strefy został podpisany akt erekcyjny i wkopany kamień węgielny pod budowę nowej hali produkcyjnej. Obiekt, który powstanie na terenie TSSE będzie miał 11 tys. m kw. powierzchni i będzie podsiadał pełne zaplecze administracyjne oraz biurowe.

W hali firma Yetico S.A. będzie produkować płyty styropianowe mające zastosowanie jako materiał termoizolacyjny. Oprócz tego hala ma służyć do produkcji styropianowych opakowań ochronnych i kształtek przemysłowych.

TSSE EURO-PARK WISŁOSAN z inwestycją wartą 60 milionów złotych

Produkcja w obiekcie ma ruszyć w 2022 roku. Inwestycja jest warta 60 mln złotych, a sam projekt jest wsparty przez ARP S.A.

– To przykład idealnej współpracy agencji rządowej, jaką jest ARP i biznesu, ponieważ już dzisiaj, przed oddaniem do użytkowania hala staje się własnością firmy Yetico, która ma plan, wiedzę i środki finansowe do tego, aby miejsce zagospodarować i rozwijać tu swoją produkcję – mówił Rafał Weber, Sekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury.

Zobacz także: SSE w Polsce to przykład budowania nowoczesnej gospodarki

Z kolei Paweł Kolczyński wiceprezes zarządu ARP S.A. ma nadzieje, że w tym roku uda się rozpocząć pracę nad kolejnym tego typu obiektem.

– Liczę jak najszybciej pozyskać kolejnego świetnego inwestora, który będzie bardzo mocno wpływał na rozwój nie tylko Tarnobrzega, ale całego Podkarpacia – skomentował.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, to jedna z czternastu SSE działających na terenie naszego kraju. W sumie SSE mogą zajmować w Polsce 25 tys. ha, a ich działalność jest prawnie umocowana do końca 2026 roku, z możliwością przedłużenia tego terminu.

SSE przyciągnęły inwestycje warte ponad 112 mld złotych oraz przyczyniły się do powstania ponad 312 tys. miejsc pracy. Najstarszą specjalną strefą ekonomiczną w Polsce jest EURO-PARK MIELEC, który powstał w 1995 roku i – podobnie jak TSSE – od samego początku jest zarządzany przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Od tamtej pory w strefie zainwestowano 12 miliardów złotych i stworzono 36 tys. miejsc pracy.

TSSE EURO-PARK WISŁOSAN przyciągnęła inwestycje o wartości 25 mld złotych

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker