Polska

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A świętuje 30 lat działalności

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. obchodzi swoje 30 – lecie działalności. Przed siedzibą Agencji do 15 października można oglądać wystawę obrazującą działalność spółki.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A świętuje 30 lat działalności

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. powstała w 1991 roku z myślą o wspieraniu rozwoju i modernizacji polskiego przemysłu. ARP S.A. jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji.

ARP S.A. może pochwalić się wachlarzem instrumentów wsparcia, który obejmuje zarówno produkty finansowe, jak i pozafinansową pomoc w realizacji przedsięwzięć, m.in. poprzez udostępnianie terenów inwestycyjnych i obiektów produkcyjnych w ramach zarządzanych Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Pod zarządem ARP S.A. są dwie Specjalne Strefy Ekonomiczne – Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC oraz Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, do której należy też EURO-PARK KOBIERZYCE pod Wrocławiem. Są to dwie z czternastu polski SSE. Oprócz tego ARP S.A. zarządza Zespołami Zamkowo-Parkowymi w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie.

Zobacz także: ARP S.A. planuje w pełni przejąć kontrolę nad spółką RAFAMET S.A.

ARP S.A. aktywnie działa również w branży kolejowej. Spółka jest właścicielem m.in. Fabryki Pojazdów Szynowych Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Ponadto Agencja ma pakiet większościowy w największym polskim przewoźniku kolejowym – POLREGIO. W sumie w Grupie ARP znajduje się 70 przedsiębiorstw, w tym około 50, w których ARP S.A. ma większościowe udziały.

Wystawa z okazji 30-lecia swojej działalności ARP

Z okazji 30-lecia swojej działalności ARP otworzyła przed swoją siedzibą specjalną wystawę.

– Oglądając wystawę można poznać naszą historię i najważniejsze projekty przez 30 lat działalności. Od 1991 roku aktywnie wspieramy polski przemysł. Realizujemy naszą misję współpracując z wieloma podmiotami, od instytucji państwowych, spółek Skarbu Państwa, uczelni i ośrodków badawczych, poprzez duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, aż po fundusze kapitałowe. Dziś prowadzimy projekty innowacyjne, transferujemy technologie, leasingujemy maszyny i urządzenia, a także wspieramy działalność eksportową polskich przedsiębiorstw – możemy przeczytać na profilu facebook ARP.

Wystawa podsumowująca trzy dekady działalności ARP S.A. i jej wpływu na polską gospodarkę jest dostępna przed budynkiem Centrum Bankowo-Finansowego przed siedzibą Agencji przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie. Wystawa będzie dostępna dla oglądających do 15 października.

Gwarancja portfelowa EFG zostanie wdrożona przez ARP w Polsce

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker