Europa

ORLEN planuje dalszą ekspansję na Ukrainie

Prezes Zarządu PKN ORLEN – Daniel Obajtek – spotkał się z przedstawicielami rządu i biznesu na Ukrainie. Wizyta, obok zacieśnienia relacji, miała na celu rozpoznanie możliwości rozwoju działalności PKN ORLEN zgodnie ze strategią koncernu do 2030 r.

Jak wspomniał prezes PKN ORLEN, firma mocno stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenia dostępności paliw alternatywnych. Dodał także, że nie wyklucza zacieśnienia współpracy w dotychczasowych i nowych obszarach biznesowych pomiędzy PKN ORLEN ukraińskimi podmiotami.

Grupa ORLEN, sprzedając ok. 1 mln ton paliw produktów naftowych i rafineryjnych na Ukrainę, jest jednym z ważniejszych dostawców benzyny i oleju napędowego do tego kraju. Koncern posiada prawie 15% udział w rynku paliw drogowych, ok. 20% udział w rynku paliwa lotniczego oraz rosnący udział w rynku asfaltów.

Szczególnie ORLEN Lietuva posiada wieloletnie relacje i kontrakty ze wszystkimi kluczowymi klientami działającymi na rynku ukraińskim. Ważnym elementem strategii Grupy ORLEN jest budowanie wizerunku stabilnego dostawcy, niezależnego od sytuacji geopolitycznej w regionie, który dotrzymuje zobowiązań. Dzięki temu – jak twierdzą władze firmy – PKN ORLEN utrzymuje bardzo dobry wizerunek nowoczesnej, solidnej i stabilnej firmy europejskiej. Największą przewagą konkurencyjną ORLEN Lietuva ma być według decydentów stabilność i terminowość dostaw produktu oraz niezależność dostaw od sytuacji geopolitycznej.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker