Polska

IV edycja Forum Wizja Rozwoju rusza już w czwartek

W dniach 26-27 sierpnia, odbędzie się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, IV edycja Forum Wizja Rozwoju. Wydarzenie będzie poświęcone tematyce szeroko pojętej gospodarki morskiej.

Już jutro rusza IV edycja Forum Wizji Rozwoju — konferencji poświęconej gospodarce morskiej naszego kraju. Miło nam poinformować, że również dziennikarze Obserwatora Gospodarczego zostali zaproszeni, aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo. Forum zostało objęte honorowym patronem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Podczas dwóch dni, odbędzie się kilkanaście konferencji na tematy związane z rozwojem naszego kraju. 

Tematy podzielone są na 8 paneli tematycznych: wodór, inwestycje, geopolityka i gospodarka, energetyka, e-gospodarka, gospodarka morska, ekonomia i rynek pracy oraz blok społeczno-gospodarczy. W planie znajduje się także I Kongres 3W: Woda, Wodór, Węgiel, IV kongres Srebrna Gospodarka oraz II Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich. Odbędą się także fora związane z partnerami wydarzenia. Będziemy na nich dyskutować o budowie polskiego koncernu multienergetycznego ORLEN – LOTOS – PGNiG oraz kierunkach rozwoju przemysłu ciężkiego w Polsce.

Wśród zaproszonych jest między innymi minister Rodziny i Polityki Społecznej  Marlena Maląg, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka oraz premier Mateusz Morawiecki. Na forum znajdziemy też wielu znakomitych ekonomistów, polityków, naukowców czy przedsiębiorców, co z pewnością sprawi, że dyskusje będą prezentować bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Prowadzone debaty będą dotyczyć gospodarki wodorowej, infrastruktury kolejowej, wpływu pandemii na rynek pracy, roli seniorów w gospodarce, elektromobilności, inwestycji takich jak przekop Mierzei Wiślanej i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, strategii demograficznej czy energetyki jądrowej.

Nie zabraknie także zagadnień bliskich Pomorzu, w tym m.in. gospodarki morskiej i wiatrowej. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji jest II Forum Kół Gospodyń Wiejskich. To dla uczestników wyjątkowa szansa, żeby „od kuchni” zapoznać się z lokalnymi tradycjami, w tym m.in. rękodziełem oraz specjałami kulinarnymi.

W ramach wydarzenia odbędzie się także Hackathon, którego tematem przewodnim będą innowacje w lasach. Pula nagród przewidziana przez organizatorów wynosi 60000 zł.

Zobacz także: Forum Wizja Rozwoju zbliża się wielkimi krokami

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Radosław Ditrich

Świat postrzegam przez pryzmat liczb. Kocham przeglądać wykresy, tabele i mapy. Lubię także pobiegać i podróżować komunikacją publiczną.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker