Europa

ORLEN otworzył w Niemczech szóstą stację pod swoją marką

PKN ORLEN otworzył w Niemczech kolejną, szóstą stację wyłącznie pod marką ORLEN. To efekt zakończonego programu pilotażowego, który potwierdził, że niemieccy klienci chętnie wybierają stacje koncernu. W ten sposób PKN ORLEN, zgodnie ze strategią, umacnia swoją pozycję i rozpoznawalność na zagranicznych rynkach. W ramach prowadzonego procesu ujednolicenia wizerunku sieci wszystkie stacje koncernu w Niemczech, Czechach i na Słowacji mają już w nazwie ORLEN.

Jak komentował Prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek, zgodnie ze strategią ORLEN2030, koncern koncentruje się na rozwoju sieci za granicą. Udział stacji poza Polską do 2030 roku wzrośnie z 37% do 45%. Do tego czasu pod marką ORLEN będzie działać co najmniej 3,5 tys. stacji paliw. Średnia sprzedaż na stację w Niemczech zwiększyła się o około 400 tys. litrów w porównaniu do 2012 r.

Po zakończonym procesie cobrandingu zagranicznych stacji, PKN ORLEN wszedł w fazę rebrandingu, która obejmuje również rynek niemiecki. Do końca 2021 roku zostanie otwarta stacja wyłącznie pod marką ORLEN w Sylt, a w pierwszej połowie 2022 roku kolejne w Solingen, Hollenstedt, Zehlla-Mehlis i Cuxhaven-Altenwalde. Na początku 2023 roku pod marką ORLEN działać będzie też stacja w Trier.

Polska i Niemcy w dłuższym terminie praktycznie nie odczują gospodarczych skutków pandemii

W Niemczech w sieci ORLEN działa łącznie 586 stacji, zlokalizowanych we wszystkich landach. W ciągu ostatnich 10 lat koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, głównie w modernizację i rozwój sieci stacji paliw.

Stacje wyłącznie pod marką ORLEN działają już w Seeberg Ost pod Berlinem, Hamburgu, Bremen, Dortmundzie, Neuss i we Flensburgu. Ta ostatnia, otwarta na początku września br., przeszła całkowitą metamorfozę, została praktycznie rozebrana, zbudowana od nowa i dostosowana do standardów stacji ORLEN. Stacja działa w koncepcie stop.cafe.

Prace nad ujednoliceniem wizerunku sieci stacji są prowadzone również w Czechach, gdzie działa 421 stacji i na Słowacji, gdzie jest ich 15. Wszystkie te obiekty przeszły już cobranding i dziś funkcjonują pod nazwą Benzina – ORLEN. Na Słowacji już w październiku ruszy proces rebrandingu i obejmie 10 stacji, natomiast w grudniu rozpocznie się w Czechach na 8 wytypowanych stacjach.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker