Finanse

Moje Akcje PZU – nowy program lojalnościowy dla akcjonariuszy

PZU jest pierwszą instytucją finansową w kraju, która uruchomi program lojalnościowy skierowany do akcjonariuszy indywidualnych. Moje Akcje PZU gwarantuje szereg zniżek na własne produkty oraz bazę wiedzy, która pozwoli podejmować lepsze decyzje inwestorskie. 

Moje Akcje PZU – jeden z najatrakcyjniejszych programów na rynku

Program lojalnościowy zakłada zagwarantowanie akcjonariuszom pakietów zniżek na ubezpieczenia majątkowe. Co ważne, premiowane będzie nie tylko przystąpienie do systemu Moje Akcje PZU, ale również staż. Po zakwalifikowaniu do programu inwestorzy będą mogli liczyć na 10% zniżkę na ubezpieczenia, po roku rabat wyniesie 20%. W pakiecie znajdują się: ubezpieczenie PZU Auto (AC, OC, NNW Max), ubezpieczenie  PZU Gospodarstwo Rolne (Budynki Obowiązkowe, OC Obowiązkowe Rolnika, Mienie, NNW), ubezpieczenie PZU Dom, ubezpieczenie PZU NNW oraz ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer.

Zasady przystąpienia do programu

Aby skorzystać z benefitów przysługujących inwestorom indywidualnym, należy posiadać rachunek w Biurze Maklerskim Banku Pekao SA. Dostęp do programu zostanie odblokowany po osiągnięciu progu 100 akcji PZU. Prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, zaznacza, że program powstał, aby docenić udział inwestorów indywidualnych PZU. Ich udział w akcjonariacie na koniec poprzedniego roku wyniósł 8,5 proc. i z roku na rok rośnie. Udział w projekcie Moje Akcje PZU upoważnia do bezpłatnego członkostwa w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych (pakiet podstawowy) lub 50% zniżki na roczne członkostwo rozszerzone. Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao dodaje, że rozwiązanie Moje Akcje PZU jest nowoczesne i ekologiczne, gdyż w całości zostało zaprojektowane w przestrzeni wirtualnej, co eliminuje potrzebę korzystania z dokumentów papierowych. 

W czerwcu spółka poinformowała o rekordowej dywidendzie wynoszącej 3 mld zł. Warto podkreślić, że jest to najwyższa kwota, która została wypłacona w tym roku przez spółkę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. PZU dba o kwestie dydaktyczne inwestorów indywidualnych, którzy otrzymają bazę wiedzy obejmującą literaturę niezbędną do zrozumienia biznesu Polskiego Zakładu Ubezpieczeń. 

Zobacz także: Ustawa o programach akcjonariatu pracowniczego – kolejna mrzonka rodem z PRL-u?

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker