Polska

Tarnobrzeska SSE zyska inwestycje warte 100 mln złotych

Automotive stanowi jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi technologicznych w Europie. Branża zajmuje się produkcją komponentów motoryzacyjnych. Jak podaje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., jedna z renomowanych firm automotive zdecydowała się na kolejną inwestycję na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Dzięki temu Tarnobrzeska SSE zyska inwestycje warte 100 mln złotych.

Tarnobrzeska SSE – Nowy zakład przy wsparciu ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieli wsparcia firmie Universal Scientific Industrial Park, która w planach ma rozszerzenie działalności na terenie TSEE Euro-Park Wisłosan w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Firma planuje zainwestować 100 mln złotych w budowę czterokondygnacyjnego zakładu produkcyjno-magazynowego z wydzieloną przestrzenią biurową. 

Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A. powiedział:  

Od blisko 20 lat lat wspieramy firmy prowadzące działalność w EURO-PARK Kobierzyce objętym granicami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce, w którym swoje siedziby mają firmy z branży elektromobilności czy produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Tym bardziej cieszę się, że firma Universal Scientific Industrial Poland, która od 2007 roku prowadzi działalność w naszej strefie, inwestuje w park maszyny i zwiększy produkcję.

Zaawansowana technologicznie produkcja

Przedmiotem działalności firmy jest głównie produkcja wyposażenia elektronicznego oraz optycznego, oświetlenie LED, aparatury do radioodbiorników, telewizorów i urządzeń telekomunikacyjnych. W nowym zakładzie, który powstanie w miejscowości Biskupice Podgórne, będzie odbywać się zaawansowana technologicznie produkcja płytek PCBA i OEM przy zastosowaniu autorskiego i innowacyjnego systemu DFT (Dynamic Functional Test). Pozwoli on wykrywać wady podzespołów we wczesnych etapach produkcji. Płytki znajdą zastosowanie w branży automotive jako wsparcie dla elementów elektronicznych. 

Dzięki doskonałym warunkom do inwestowania, jakie w EURO – PARK Kobierzyce stworzyła ARP S.A., znalazło miejsce do prowadzenia działalności w Kobierzycach kilkadziesiąt dużych globalnych i innowacyjnych firm, na czele z LG Energy Solution. W sposób szczególny cieszą nas kolejne inwestycje utrwalające obecność firm w EURO – PARK Kobierzyce oraz fakt, iż firmy zmuszone pandemią odkładać swoje plany inwestycyjne na później wracają do ich realizacji. Taką firmą jest Universal Scientific Industrial Poland  – powiedział Przemysław Strzelec, wicedyrektor Oddziału ARP S.A. we Wrocławiu.

W Kobierzycach działa wiele renomowanych zagranicznych korporacji. Jedną z nich jest LG Energy Solution. Strefa Ekonomiczna dynamicznie się rozwija, przyciągając nowych inwestorów. Po trudnym okresie lockdownu większość firm zawiesiła swoje plany inwestycyjne ze względu na trudną sytuację epidemiczną i niepewne prognozy dotyczące kondycji gospodarki w przyszłości, dlatego nowa inwestycja ma znaczenie strategiczne dla rozwoju regionu.

Czytaj również: TSSE EURO-PARK WISŁOSAN przyciągnęła inwestycje o wartości 25 mld złotych

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker