Polska

Tarnobrzeska SSE zyska inwestycje warte 100 mln złotych

Automotive stanowi jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi technologicznych w Europie. Branża zajmuje się produkcją komponentów motoryzacyjnych. Jak podaje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., jedna z renomowanych firm automotive zdecydowała się na kolejną inwestycję na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Dzięki temu Tarnobrzeska SSE zyska inwestycje warte 100 mln złotych.

Tarnobrzeska SSE – Nowy zakład przy wsparciu ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieli wsparcia firmie Universal Scientific Industrial Park, która w planach ma rozszerzenie działalności na terenie TSEE Euro-Park Wisłosan w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Firma planuje zainwestować 100 mln złotych w budowę czterokondygnacyjnego zakładu produkcyjno-magazynowego z wydzieloną przestrzenią biurową. 

Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A. powiedział:  

Od blisko 20 lat lat wspieramy firmy prowadzące działalność w EURO-PARK Kobierzyce objętym granicami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce, w którym swoje siedziby mają firmy z branży elektromobilności czy produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Tym bardziej cieszę się, że firma Universal Scientific Industrial Poland, która od 2007 roku prowadzi działalność w naszej strefie, inwestuje w park maszyny i zwiększy produkcję.

Zaawansowana technologicznie produkcja

Przedmiotem działalności firmy jest głównie produkcja wyposażenia elektronicznego oraz optycznego, oświetlenie LED, aparatury do radioodbiorników, telewizorów i urządzeń telekomunikacyjnych. W nowym zakładzie, który powstanie w miejscowości Biskupice Podgórne, będzie odbywać się zaawansowana technologicznie produkcja płytek PCBA i OEM przy zastosowaniu autorskiego i innowacyjnego systemu DFT (Dynamic Functional Test). Pozwoli on wykrywać wady podzespołów we wczesnych etapach produkcji. Płytki znajdą zastosowanie w branży automotive jako wsparcie dla elementów elektronicznych. 

Dzięki doskonałym warunkom do inwestowania, jakie w EURO – PARK Kobierzyce stworzyła ARP S.A., znalazło miejsce do prowadzenia działalności w Kobierzycach kilkadziesiąt dużych globalnych i innowacyjnych firm, na czele z LG Energy Solution. W sposób szczególny cieszą nas kolejne inwestycje utrwalające obecność firm w EURO – PARK Kobierzyce oraz fakt, iż firmy zmuszone pandemią odkładać swoje plany inwestycyjne na później wracają do ich realizacji. Taką firmą jest Universal Scientific Industrial Poland  – powiedział Przemysław Strzelec, wicedyrektor Oddziału ARP S.A. we Wrocławiu.

W Kobierzycach działa wiele renomowanych zagranicznych korporacji. Jedną z nich jest LG Energy Solution. Strefa Ekonomiczna dynamicznie się rozwija, przyciągając nowych inwestorów. Po trudnym okresie lockdownu większość firm zawiesiła swoje plany inwestycyjne ze względu na trudną sytuację epidemiczną i niepewne prognozy dotyczące kondycji gospodarki w przyszłości, dlatego nowa inwestycja ma znaczenie strategiczne dla rozwoju regionu.

Czytaj również: TSSE EURO-PARK WISŁOSAN przyciągnęła inwestycje o wartości 25 mld złotych

Polecane artykuły

Back to top button