Polska

Ruszyła druga runda programu ORLEN Skylight accelerator

W I rundzie Programu ORLEN Skylight accelerator udział wzięło ponad 100 startupów z kraju i zagranicy. Przedsiębiorcy, którzy przejdą pozytywnie proces oceny potencjału technologicznego i biznesowego zostaną zakwalifikowani do etapu pilotażowego. Wtedy uzyskają dostęp zarówno do infrastruktury operacyjnej Grupy ORLEN, a także wsparcie ekspertów koncernu i mentorów zewnętrznych. Od 20 września br. można aplikować do II rundy programu.

ORLEN Skylight accelerator skierowany jest do młodych technologicznych spółek z Polski i zagranicy, posiadających gotowe produkty i usługi, które można wdrożyć m.in. w obszarze produkcji petrochemicznej, energetyki odnawialnej, procesów wewnętrznych, obsługi klienta czy służących rozwojowi nowych usług.

Program wystartował w połowie lipca br. i będzie realizowany do maja 2023 roku. Zaplanowanych zostało 11 rund akceleracyjnych, w ramach których prezentowane będą nowe projekty technologiczne oraz biznesowe. Nabór do pierwszej rundy, dla której określono 22 wyzwania, zakończył się 16 sierpnia. Zgłoszonych zostało ponad 100 różnych propozycji, pośród których dominowały rozwiązania cyfrowe skierowane do obszaru sprzedaży detalicznej oraz do obszarów HR, BHP i pozostałych, realizujących funkcje korporacyjne.

Dla drugiej rundy naboru, która rozpoczęła się 20 września br. i potrwa przez kolejne 4 tygodnie określone zostało 27 wyzwań technologicznych. Zgłoszenia do udziału w programie można składać za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej www.innowacje.orlen.pl do 18 października br.

Na stronie internetowej w zakładce ORLEN Skylight Accelerator można znaleźć wykaz  aktualnych wyzwań technologicznych oraz szczegółowe informacje o programie.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker