Polska

Pierwsze 200 automatów ORLEN Paczka jest już dostępne

​PKN ORLEN uruchomił  200 automatów paczkowych, dostępnych przez całą dobę, w których klienci będą mieć 3 dni robocze na odebranie przesyłek. Koncern inwestuje w rozwój sieci punktów nadań i odbiorów przesyłek pod marką ORLEN Paczka, która obejmuje ponad 6 tys. punktów zlokalizowanych w całej Polsce, w tym własne automaty paczkowe. Zgodnie ze strategią, koncern do 2030 roku zainwestuje w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA tego segmentu do ok. 5 mld zł rocznie.

Koncern postawił już automaty paczkowe m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Są one zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę. Klienci będą mieć 3 dni robocze na odebranie swoich paczek, to więcej niż oferują inni operatorzy. Partnerem logistycznym usługi jest RUCH, który PKN ORLEN przejął pod koniec ubiegłego roku. Spółka zrealizowała  w tym czasie wiele inwestycji w infrastrukturę, dzięki czemu już w 90 proc. punktów czas dostawy przesyłek ORLEN Paczka skrócił się do 1-2 dni od nadania ich przez e-sklep. Partnerem PKN ORLEN przy rozwoju sieci automatów paczkowych jest Kern, rodzinna firma ze Szwajcarii.

Aplikacja mobilna ORLEN Paczka jest dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android. Umożliwia ona śledzenie statusu zamówionej przesyłki, odebranie jej w całej sieci punktów oraz bezdotykowe otwieranie skrytki w automatach, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Aplikacja pozwala też znaleźć punkty ORLEN Paczka na mapie wraz z nawigacją do nich.

Sieć ORLEN Paczka obejmuje około 1100 stacji ORLEN, ponad 1000 kiosków RUCHu, prawie 4000 punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Do końca tego roku udostępnionych będzie już 500 automatów, które znajdą się w każdym województwie. W kolejnych latach PKN ORLEN planuje dalszą, intensywną rozbudowę usługi ORLEN Paczka. Do końca 2022 roku klienci będą mogli korzystać z 2000 automatów paczkowych na terenie całego kraju.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker