Uncategorized

USA nie zakaże kryptowalut!

Ludowy Bank Chin oświadczył, że uzna wszystkie transakcje dokonywane w Chinach za nielegalne. Chiński bank centralny zakazał jakiejkolwiek działalności związanej z kopaniem kryptowalut. To wywołało niepokój na rynkach. Sytuacja wróciła do normy, gdy Jerome Powell przyznał, że USA nie zakaże kryptowalut. 

USA nie zakaże kryptowalut

Jerome Powell, Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej USA, przyznał, że w Stanach kryptowaluty nie będą zakazane. Polityk zwrócił jednak uwagę na konieczność objęcia ich nadzorem regulacyjnym. Wraz z pomysłem utworzenia cyfrowego dolara, pojawiły się wątpliwości czy rząd nie posunie się do ograniczenia prywatnych kryptowalut, podobnie jak ma to miejsce w Chinach. Powell przyznał jednak, że nie ma zamiaru ich zakazywać. Pomimo że polityk otwarcie nie poparł kryptowalut, nie zajął negatywnej pozycji, jak wielu w Fed. Wypowiedź podczas konferencji natychmiastowo przełożyła się na sytuację rynkową. Bitcoin zyskał 4,53%, a Ethereum 4,35%. Stany Zjednoczone były wiodącym krajem na świecie pod względem handlu bitcoinami w 2020 roku. Pomimo dynamicznie zmieniających się cen kryptowalut, handel walutą jest coraz popularniejszy. 

 

Zobacz także: Dlaczego Teksas jest obecnie optymalnym miejscem do budowania kopalni kryptowalut?

Optymizm na rynkach kryptowalut

Po wiadomości, że Fed nie zakaże kryptowalut, firmy i inwestorzy odetchnęli z ulgą. Oznacza to, że mogą oni inwestować w aktywa bez obawy o represje ze strony rządu. Bitcoin spadł do około 40 000 USD w zeszłym tygodniu po wiadomości o zakazie w Chinach, ale w piątek rano po oświadczeniach Powella nastąpił wzrost do około 47 000 USD. W kryptowaluty inwestują takie korporacje jak Apple, Amazon czy Walmart. Aktualna sytuacja powinna wpłynąć na dalszy wzrost cen kryptowalut w przyszłości. 

Istotne jest, że oświadczenie Powella ukazało się tydzień po tym, jak Chiny zakazały wszystkich transakcji kryptowalutowych. USA staje w opozycji do polityki ChRL, udowadniając, że tworzenie cyfrowej waluty nie wpłynie na międzynarodowy rynek krypto. 

Zobacz także: Chiny banują kryptowaluty. Bitocin i Ethereum szybują w dół

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker