Gospodarka

Facebook zakaże sprzedaży lasów deszczowych na Marketplace!

Facebook zakaże sprzedaży dużych działek w regionie chronionych lasów Amazonii. Śledztwo dziennikarzy BBC w lutym wykazało, że za pośrednictwem Marketplace można było kupić parcele na obszarach objętych ochroną.

Facebook zakaże sprzedaży lasów deszczowych

Przedstawiciele Facebooka ogłosili w piątek, że polityka handlowa zostanie wkrótce zaktualizowana, aby uniemożliwić sprzedaż oraz zakupów parceli za pośrednictwem mediów społecznościowych, również na Instagramie i WhatsAppie. Wszystkie wpisy ofertowe będą sprawdzane w bazie danych obszarów chronionych Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska. Jeśli okaże się, że naruszają politykę, wówczas zostaną zablokowane. Nowe zmiany ogłoszone przez Facebooka są odpowiedzią na raport BBC, w którym dziennikarze opublikowali dowody śledztwa dotyczącego sprzedaży dużych działek w lasach narodowych, które były dostępne na Facebook Marketplace.

Zobacz także: Demokratyczna Republika Konga znosi 20-letnie moratorium na wyrąb lasów deszczowych

 

Śledztwo dziennikarzy BBC i sprzedaż ogromnych parceli na terenach chronionych

W lutym opublikowano film dokumentalny Our World: Selling the Amazon będący wynikiem śledztwa dziennikarzy BBC. Przedstawiono w nim dowody na to, że za pośrednictwem Marketplace sprzedawano ogromne parcele na chronionych terenach. W najnowszym wpisie na blogu, firma Facebook podała, że:

Ogłaszamy środki mające na celu powstrzymanie prób sprzedaży gruntów w ekologicznych obszarach chronionych w amazońskich lasach deszczowych na Facebook Marketplace. Obszary chronione mają kluczowe znaczenie dla ochrony siedlisk i ekosystemów oraz mają kluczowe znaczenie dla rozwiązania globalnego kryzysu przyrody. W oparciu o określone kryteria Facebook będzie starał się identyfikować i blokować nowe ogłoszenia w takich obszarach.

Polityka handlowa Facebooka zabrania zamieszczania ofert dotyczących ziemi, zwierząt i produktów zwierzęcych. Zakazem objęte zostanie szczególnie umieszczanie na liście ziemi lub nieruchomości dowolnego rodzaju na obszarach chronionych ekologicznie. 

Zmiana polityki Facebooka następuje w kluczowym momencie. Ostatnia awaria sprawiła, że tysiące biznesów straciło miliony dolarów. W kolejnym dniu demaskatorka Facebooka Frances Haugen przyznała przed Kongresem, że firma ceni bardziej zyski nad bezpieczeństwo. 

Zobacz także: Co łączy AliExpress, Facebooka i Google? Unikanie opodatkowania i niszczenie konkurencji

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker