Polska

Creotech Instruments S.A. debiutuje na giełdzie przy wsparciu ARP

Creotech Instruments S.A. to pierwsza firma z branży kosmicznej, która weszła na rynek New Connect. 12 października, przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. przedsiębiorstwo zadebiutowało na warszawskiej giełdzie NC.

Creotech Instruments. — obszar działań i potencjał rynkowy

Przedsiębiorstwo Creotech Instruments S.A. produkuje elementy wyposażenia satelitarnego oraz elektronikę do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Działalność spółki obejmuje również tworzenie oprogramowania i urządzeń do nadzorowania ruchu dronów. Rynek New Connect pozwala na rozwój młodych, dynamicznych firm, które mają duży potencjał rynkowy. Większość spółek notowanych w formule alternatywnego systemu obrotu funkcjonuje w branży nowoczesnych technologii.

Dr hab. Grzegorz Brona, prezes zarządu Creotech Instruments S.A., powiedział:

Kiedy w 2008 roku wraz z pozostałymi założycielami, powołaliśmy Creotech Instruments do życia, na naszej mapie rozwoju zaznaczyliśmy jeden z kamieni milowych, którym było wprowadzenie spółki na giełdę. Dziś jestem bardzo zadowolony, gdyż już tylko chwile dzielą nas od tego ważnego wydarzenia. Creotech będzie pierwszym reprezentantem branży kosmicznej na naszym rodzimym parkiecie. Chcielibyśmy, aby rynek NewConnect był początkiem naszej drogi na rynku giełdowym. Jesteśmy świadomi, że status spółki publicznej pozwoli nam otworzyć wiele nowych możliwości. W najbliższym czasie zamierzamy konsekwentnie budować wartość naszej spółki, realizując strategię rozwoju i dbając o rzetelną komunikację z inwestorami.

ARP wspiera innowacyjność

Agencja Rozwoju Przemysłu posiada 17,10 procent udziałów w Creotech Instruments S.A.

Cezariusz Lesisz, prezes ARP S.A. powiedział:

Agencja Rozwoju Przemysłu wspiera transfer najbardziej innowacyjnych technologii do polskich firm. Jesteśmy rzecznikiem oraz staramy się być wsparciem działań dotyczących sektora kosmicznego w Polsce. Kilka lat temu zdecydowaliśmy o udzielaniu pożyczek oraz o inwestycjach kapitałowych dla polskiej branży kosmicznej. Takie wsparcie uzyskała m.in. spółka Creotech Instruments – największa aktualnie na rynku firma „kosmiczna”. Chcielibyśmy aby giełdowy debiut spółki, której jesteśmy udziałowcem był silnym impulsem dla rozwoju całego sektora kosmicznego w Polsce.

Obecnie Creotech Instruments skupia się na zwiększeniu skali działalności. Pozyskanie ponad 11 mln zł, dzięki publicznej emisji akcji serii H, umożliwi rozbudowę linii produkcyjnej służącej do montażu elektroniki. Co więcej, w ramach debiutu giełdowego, przedsiębiorstwo wprowadzi do obrotu ponad półtora miliona akcji.

zobacz także: ARP pierwszą niebankową instytucją, która będzie wdrażać w Polsce gwarancję portfelową EFG

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker