Finanse

Kryptowaluta Shiba Inu jedną z największych walut cyfrowych!

Jak podaje CoinGecko, kryptowaluta Shiba Inu inspirowana jest Dogecoinem. Obie wirtualne monety stały się obiektem żartów internautów, jednak jak się okazuje, swoją wartością przewyższają inne „poważne” kryptowaluty. 


Kryptowaluta Shiba inu z kolejnym rekordem

W ciągu ostatnich siedmiu dni kryptowaluta Shiba Inu wzrosła o ponad 40%, co daje jej 11 miejsce w rankingu najważniejszych kryptowalut. W ubiegłym roku token zyskał aż 45 milionów procent, a następnie jego wartość obniżyła się o 10%. Powodem tego był wpis Elona Muska, zwolennika dogecoina, który wyznał, że nie posiada żadnego Shiba Inu coina. Jak widać na poniższym wykresie, wartość kryptowaluty zaczęła gwałtownie rosnąć w maju, po czym zaobserwowano znaczny spadek, który utrzymywał się przez całe lato. W październiku wartość poszybowała w górę, osiągając rekord w zeszłym tygodniu. Aktualnie 1 SHIB odpowiada 0,00015 PLN.  

Zobacz także: Kryptowaluty zużywają więcej energii elektrycznej niż Polska

Kryptowaluty czy memy?

Dogecoin plasuje się aktualnie na dziewiątym miejscu najważniejszych walut crypto. Wzrost wartości sprawił, że jej posiadacze z dnia na dzień stali się milionerami. Kryptowaluta zyskała inwestorów wśród gwiazd, a nawet sportowców. Jednak przesłanką do poważnego traktowania kryptowalut nawiązujących do memów jest choćby zachowanie Vitalika Buterina, który przekazał monetę shiba o wartości 1 miliarda dolarów na fundusz pomocy Covid-19 w Indiach. Pomimo tego rynek ten wciąż jest bardzo niestabilny. Trudno inwestować środki finansowe, gdy jeden wpis Elona Muska na Twitterze może obrócić trend, powodując znaczny spadek wartości. 

Oprócz Shiba Inu, również inne kryptowaluty odnotowały w tym tygodniu wzrost. Bitcoin osiągnął w zeszłym tygodniu historyczną wartość 67 000 dolarów za monetę, bijąc poprzedni rekord ustanowiony w kwietniu. Stany Zjednoczone podjęły się regulacji rynku crypto. W zeszłym tygodniu w USA pojawił się bitcoinowy ETF, który nie inwestuje bezpośrednio w bitcoiny, lecz w kontrakty futures notowane na chicagowskiej giełdzie towarowej CME, jednak takie działania sprawiają, że na rynku crypto znowu pojawia się optymizm.

Zobacz także: Szwecja chce zakazać kryptowalut na terenie Unii Europejskiej

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker