Polska

Sieć Dino się rozpędza! Nowy sklep powstaje co 26 godzin

Sieć Dino liczy już ponad 1700 sklepów, a kapitalizacja spółki wynosi 35 mld zł, czyniąc jej właściciela najbogatszym Polakiem. Sieć otwiera coraz więcej marketów.


Jeszcze na początku 2019 roku za akcję Dino trzeba było zapłacić 100 zł. Rok później było to już ponad 150 zł, a obecnie kurs to 357 zł. Tym samym kapitalizacja całej spółki wynosi 35 mld zł. To sprawia, że Marek Biernacki, właściciel Dino, posiada obecnie majątek w wysokości blisko 19 mld zł. Czyni go to prawdopodobnie najbogatszym Polakiem.

W okresie styczeń-wrzesień Sieć Dino otworzyło 234 nowe sklepy wobec 153 rok wcześniej. Na koniec września 2021 r. sieć liczyła 1706 sklepów, wobec 1371 marketów rok wcześniej. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła 666,8 tys. mkw. wobec 532,7 tys. mkw. rok temu. Łącznia wartość przychodów ze sprzedaży Grupy Dino przekroczyła w I półroczu 2021 r. 6 mld zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2020 r. było to 4,7 mld zł. Na koniec czerwca sieć zatrudniała 28,2 tys. pracowników.

Jeszcze niedawno spółka informowała, że na koniec czerwca posiadała 1622 sklepy. Od końca czerwca do końca września przybyły 84 placówki. To nowy market średnio co 26 godzin. Sieć z roku na rok otwiera coraz więcej sklepów. Na koniec 2019 posiadała ich jedynie 1218.

Sieć Dino inwestuje w fotowoltaikę

Coraz więcej sklepów posiada instancje z paneli fotowoltaicznych.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do utrzymania wysokiego tempa ekspansji geograficznej w kolejnych kwartałach. Pozytywny odzew konsumentów, który obserwujemy w przypadku nowo otwartych marketów Dino daje nam dużo satysfakcji i mobilizuje nas do dalszego rozwoju sieci. Równocześnie staramy się aby rozwój ten odbywał się w coraz większym stopniu w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, dlatego zwiększamy nasze inwestycje także w odnawialne źródła energii elektrycznej – mówi Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska S.A.

Jak czytamy w oświadczeniu Sieć Dino, na koniec czerwca 2021 r. 628 marketów posiadało własne instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy wynoszącej blisko 23MW. W stosunku do końca 2020 r. oznacza to wzrost o 263 markety. W rezultacie w pierwszym półroczu 2021 r. Dino Polska wygenerowała 7 GWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Zobacz także: CIT wspiera duże przedsiębiorstwa kosztem polskiego sektora MŚP

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Radosław Ditrich

Świat postrzegam przez pryzmat liczb. Kocham przeglądać wykresy, tabele i mapy. Lubię także pobiegać i podróżować komunikacją publiczną.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker