GospodarkaNews

Samsung przenosi produkcję smartfonów z Wietnamu do Indii

Samsung przenosi produkcję smartfonów z Wietnamu do Indii. Dzięki rozbudowie zakładu produkcyjnego w Indiach Samsung do 2026 roku będzie produkował 108 milionów smartfonów rocznie. Tym samym umocni swoją pozycję na rynku elektroniki użytkowej.


Samsung przenosi produkcję smartfonów

Pomimo że w Wietnamie produkuje się niemal 61% wszystkich smartfonów Samsunga, pandemia wpłynęła na wzrost kosztów produkcji, dlatego południowokoreańskie przedsiębiorstwo ostatecznie zdecydowało się na częściowe przeniesienie produkcji do Indii. W związku ze zwiększającym się popytem na elektronikę użytkową, koreański konglomerat zainwestuje 90 milionów dolarów w rozbudowę zakładów produkcyjnych na subkontynencie indyjskim. W Indiach produkowane będzie 29% wszystkich smartfonów Samsunga. Przeniesienie zakładu  jest także realizacją planu redystrybucji ryzyka, według którego żaden zakład nie przekroczy więcej niż 30% ogólnej liczby produkcji. Dzięki rozbudowie zakładu produkcyjnego w Indiach Samsung do 2026 roku będzie produkował 108 milionów smartfonów rocznie. Tym samym umocni swoją pozycję na rynku elektroniki użytkowej. W 2020 i 2021 roku Samsung był daleko ponad swoją konkurencją, wyprzedzając m.in. Apple, Xiaomi, vivo czy OPPO.

Tabela 1. Udział w rynku smartfonów w III kwartałach 2020 i 2021 roku.

Źródło: Canalys

Samsung rośnie w siłę

Pomimo silnej pozycji marki Samsung na rynku, konieczne jest ograniczenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu mocy produkcyjnych. Wszystko ze względu na rosnący w siłę chiński rynek elektroniki użytkowej. Chińskie smartfony są coraz tańsze, ich jakość jest coraz lepsza. Samsung dostrzega również duży potencjał na rynku indyjskim, w tym ogromną bazę potencjalnych klientów. Poprzez zwiększenie skali  działalności, firma umocni swoją pozycję na subkontynencie. Dzięki redystrybucji ryzyka w 2026 roku Indie będą produkować 25% smartfonów Samsunga, Wietnam 20%, Indonezja 14%, a Brazylia 6%.

W związku z coraz większym popytem na smartfony firma będzie produkować dodatkowe 20% smartfonów jako rezerwę w sytuacji wzrostu popytu przekraczającego przewidywane liczby.

Zobacz także: Aż 86% niemieckich firm przemysłowych musi ograniczać swoją produkcję

 

 

Polecane artykuły

Back to top button