News

Rysunek Pana Torpedy ozdobi bolidy Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN

Podczas Grand Prix Abu bolidy Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego będą ozdobione rysunkiem 7-letniego Natana zmagającego się z nowotworem złośliwym. 

Natan Gajk walczy z neuroblastomą, jednym z najrzadszych nowotworów dziecięcych. GP Abu Zabi to wyścig zamykający sezon sportowych zmagań. „Pan Torpeda” to przydomek, jaki otrzymał chłopiec z Sosnowca. Przeszedł wiele cykli chemioterapii, operację usunięcia guza mózgu, jednak niestety – pod koniec października nowotwór powrócił. Siedmiolatek jest fanem Formuły 1, poprzez zamieszczenie jego rysunku na bolidach świat sportu chce okazać mu wsparcie. ARRO i PKN ORLEN wyrażają tym gestem solidarność z chłopcem oraz podziw dla jego woli walki z niezwykle ciężką chorobą. Bolidy z rysunkiem Natanka będą w niedzielę 12 grudnia o godz. 14:00. W komunikacie koncernu można również przeczytać, że:

Przez ostatnie trzy lata Natanek przeszedł wiele cykli chemioterapii, a wiosną tego roku również operację usunięcia guza mózgu. Historia Pana Torpedy poruszyła świat sportu, który mocno solidaryzuje się z chłopcem.

Niebieski rysunek będzie można zaobserwować podczas wyścigu w telewizji. Naklejka z motywem wykonanym przez siedmiolatka wyróżnia się na białym bolidzie, obok niej znajdzie się również napis #PanTropeda. Bolidy Alfa Romeo Racing Orlen staną do rywalizacji w niedzielę, dzień wcześniej o tej samej porze zaplanowano kwalifikacje, które zostaną poprzedzone sesją treningową.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker