Polska

e-TOLL na polskich drogach: bilety w aplikacjach i na stacjach ORLEN

W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach, kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce także w aplikacji ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach ORLEN.

e-TOLL na polskich drogach 

e-TOLL, czyli nowy system poboru opłat na autostradach został wprowadzony na początku października. Do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe. Od 1 grudnia br. będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-TOLL, która jest podstawowym kanałem pobierania opłat lub kupując e-bilet.

PKN ORLEN jest parterem systemu e-TOLL. Sprzedaż biletów autostradowych na stacjach Koncernu została przygotowana przez Ministerstwo Finansów z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad. Na najbardziej popularnych stacjach ORLEN, na których będą dostępne e-bilety, uruchomione zostały dodatkowe kasy i ponad 70 Mobilnych Kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-TOLL.

Przyszłość projektu e-TOLL

Od 1 grudnia br. e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach, znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady. Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana. Klienci programów FLOTA/OPEN DRIVE mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej. Karta FLOTA umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-TOLL i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej. W związku z uruchomieniem nowego systemu z płatnych odcinków autostrad znikną bramki i szlabany. System e-TOLL działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker