Polska

To już trzecia runda programu ORLEN Skylight Accelerator

ORLEN Skylight Accelerator to program skierowany do startupów z całego świata. Trzecia runda wystartowała 22 listopada i trwała do 20 grudnia. Na uczestników czekało dziewięć wyzwań technologicznych, w takich obszarach jak: Cyfrowa organizacja, Nowoczesna stacja i klient przyszłości, Zielona transformacja oraz Woda w procesach przemysłowych.

Program ORLEN Skylight Accelerator został uruchomiony w dniu 15 lipca br. Od tego czasu odbyły się już dwie rundy naboru startupów, w których udział wzięło ponad 180 spółek z Polski i zagranicy. Spółki mogły składać propozycje biznesowe w odpowiedzi na prawie 50 wyzwań technologicznych w takich obszarach jak Sprzedaż Detaliczna, Logistyka, BHP czy Energetyka. Przedstawiciele obszarów biznesowych w PKN ORLEN spotkali się z ponad 70 zespołami w ramach tzw. pitch decków, podczas których prezentowane były oferowane rozwiązania.

Po zakończeniu I rundy do dalszej współpracy zaproszone zostały aż 4 podmioty.  Zgodnie z harmonogramem Programu pierwsze testy rozwiązań rozpoczną się już pod koniec bieżącego roku.

Wśród wyzwań opublikowanych w ramach III rundy naboru znalazły się m.in.

• Digitalizacja procesów sprzedażowych na stacjach PKN ORLEN

• Redukcja opakowań plastikowych

• Zastosowanie technologii cyfrowych umożliwiających śledzenie i redukcję CO2

• Wykorzystanie dronów do identyfikacji potencjalnych źródeł emisji zanieczyszczeń i odorów

• Zaawansowane metody usuwania zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych ze ścieków przemysłowych

Startupy, zakwalifikowane do Programu uzyskają poza dostępem do infrastruktury operacyjnej, także wsparcie zarówno specjalistów i ekspertów koncernu oraz mentorów zewnętrznych.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker