Uncategorized

Truth Social – Aplikacja Trumpa zostanie uruchomiona już w lutym

Truth Social, najnowsza aplikacja Trumpa ma zostać uruchomiona w drugiej połowie lutego. Trwają ostatnie przygotowania do premiery, której data będzie symboliczna. 

Truth Social – symboliczna data premiery

Na podstawie informacji zamieszczonych na liście w AppStore, premiera ma się odbyć w drugiej połowie lutego. Oprócz aplikacji zbliżonej funkcjonalnością do Twittera Truth Social ma obejmować całą sieć społecznościową. Aplikacja będzie oferować śledzenie wybranych osób i popularnych tematów. Zamiast słowa „tweet” oznaczającego informację zamieszczoną przez danego użytkownika, osoby korzystające z oprogramowania będą posługiwać się określeniem „truth”, oznaczającego „prawdę”. Premiera ma nastąpić trzynaście miesięcy po ataku na Kapitol. W trzeci poniedziałek lutego w USA obchodzone jest święto federalne Washington’s Birthday, zwane również jako Presidents Day. To symboliczna data, dlatego wielu analityków podaje, że ma oznaczać powrót Trumpa do polityki i pokazanie chęci ubiegania się o urząd prezydenta w kolejnych wyborach.

Zobacz także: Trump zyskał miliard dolarów na platformę Truth Social

Aplikacja Trumpa elementem sieci społecznościowej

Premiera aplikacji ma być pierwszym z planowanych trzech stadiów rozwoju sieci społecznościowej. Drugim etapem będzie uruchomienie subskrypcyjnego serwisu wideo TMTG+ oferującego wiadomości i programy rozrywkowe. TMTG, spółka, do której należy Truth Social, planuje również ruszyć z cyklem podcastów obejmujących bieżące wydarzenia polityczne. Oczekuje się, że aplikacja Trumpa zostanie dobrze przyjęta w USA, o czym świadczą wyniki na giełdzie.

Zobacz także: Trump powraca na Wall Street! Kolejne rekordy na giełdzie

TMTG jest wyceniany na 5,3 mld USD. Akcje wzrosły o 20% po podaniu informacji przez Reuters o planowanej premierze w drugiej połowie lutego. Według oficjalnych danych, w zeszłym miesiącu spółka odpowiedzialna za aplikację otrzymała od prywatnych inwestorów dodatkowy 1 mld USD na rozwój sieci.

Wokół sieci i planowanej premiery pojawia się dużo kontrowersji. Przeciwnicy Trumpa alarmują, że aplikacja może gromadzić ludzi o skrajnych poglądach, a ich wypowiedzi nie będą w odpowiedni sposób moderowane. Zwolennicy natomiast wskazują, że to pierwsza aplikacja, która ma umożliwić użytkownikom na wyrażanie swojej opinii bez obaw o usunięcie konta.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker