Uncategorized

Truth Social – Aplikacja Trumpa zostanie uruchomiona już w lutym

Truth Social, najnowsza aplikacja Trumpa ma zostać uruchomiona w drugiej połowie lutego. Trwają ostatnie przygotowania do premiery, której data będzie symboliczna. 

Truth Social – symboliczna data premiery

Na podstawie informacji zamieszczonych na liście w AppStore, premiera ma się odbyć w drugiej połowie lutego. Oprócz aplikacji zbliżonej funkcjonalnością do Twittera Truth Social ma obejmować całą sieć społecznościową. Aplikacja będzie oferować śledzenie wybranych osób i popularnych tematów. Zamiast słowa „tweet” oznaczającego informację zamieszczoną przez danego użytkownika, osoby korzystające z oprogramowania będą posługiwać się określeniem „truth”, oznaczającego „prawdę”. Premiera ma nastąpić trzynaście miesięcy po ataku na Kapitol. W trzeci poniedziałek lutego w USA obchodzone jest święto federalne Washington’s Birthday, zwane również jako Presidents Day. To symboliczna data, dlatego wielu analityków podaje, że ma oznaczać powrót Trumpa do polityki i pokazanie chęci ubiegania się o urząd prezydenta w kolejnych wyborach.

Zobacz także: Trump zyskał miliard dolarów na platformę Truth Social

Aplikacja Trumpa elementem sieci społecznościowej

Premiera aplikacji ma być pierwszym z planowanych trzech stadiów rozwoju sieci społecznościowej. Drugim etapem będzie uruchomienie subskrypcyjnego serwisu wideo TMTG+ oferującego wiadomości i programy rozrywkowe. TMTG, spółka, do której należy Truth Social, planuje również ruszyć z cyklem podcastów obejmujących bieżące wydarzenia polityczne. Oczekuje się, że aplikacja Trumpa zostanie dobrze przyjęta w USA, o czym świadczą wyniki na giełdzie.

Zobacz także: Trump powraca na Wall Street! Kolejne rekordy na giełdzie

TMTG jest wyceniany na 5,3 mld USD. Akcje wzrosły o 20% po podaniu informacji przez Reuters o planowanej premierze w drugiej połowie lutego. Według oficjalnych danych, w zeszłym miesiącu spółka odpowiedzialna za aplikację otrzymała od prywatnych inwestorów dodatkowy 1 mld USD na rozwój sieci.

Wokół sieci i planowanej premiery pojawia się dużo kontrowersji. Przeciwnicy Trumpa alarmują, że aplikacja może gromadzić ludzi o skrajnych poglądach, a ich wypowiedzi nie będą w odpowiedni sposób moderowane. Zwolennicy natomiast wskazują, że to pierwsza aplikacja, która ma umożliwić użytkownikom na wyrażanie swojej opinii bez obaw o usunięcie konta.

Polecane artykuły

Back to top button