GospodarkaNewsPolska

PKO BP i inne polskie banki wspierają Ukrainę

Ostatnio wiele mieszkańców naszego państwa postanowiło wspomóc Ukraińców zmagających się z rosyjską inwazją. Do nich dołączyło wiele krajowych przedsiębiorstw, w tym polskie banki. Obecnie znoszą one opłaty za przelewy do Ukrainy, umożliwiają otworzenia konta bez opłat za prowadzenie mieszkańcom tego państwa oraz tworzą konta, na które można wpłacać środki, które następnie trafią na Ukrainę. 

PKO BP wspiera Ukrainę

Największy polski bank, a jednocześnie największa spółka na polskiej giełdzie, PKO Bank Polski ogłosił ostatnio, że każdy obywatel Ukrainy będzie mógł otworzyć konto w banku bez opłat za prowadzenie przez 12 miesięcy. Co więcej, PKO BP postanowił, że nie będzie naliczał opłat za szybki przelew do banków działających na terenie Ukrainy. 

Jak poinformowali przedstawiciele PKO BP na Twitterze:

Znosimy opłaty za szybki przelew do Kredobanku oraz za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku na Ukrainie. Mamy nadzieję, że tym gestem, choć odrobinę pomożemy naszym sąsiadom z Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie. #PomocDlaUkrainy

Zobacz także: PKO BP stał się 100. największym bankiem świata

Co warto zaznaczyć, na tym pomoc banku dla Ukrainy się nie skończyła. Otóż Fundacja PKO BP uruchomiła specjalne konto do wpłat, z którego wszystkie środki zostaną przeznaczone na rzecz Ukrainy. 

Inne polskie banki również wspierają Ukrainę

Jednakże PKO BP nie jest jedynym polskim bankiem, który postanowił wesprzeć Ukraińców. Otóż 25 lutego mBank ogłosił, że będzie zwracał wszelkie opłaty za zlecenie przelewu do Ukrainy. Jak możemy przeczytać na jego Twitterze:

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, od wczoraj do odwołania, zwracamy opłaty za przelewy do banków w tym kraju. Zwrot zrealizujemy automatycznie, maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od dnia zaksięgowania transakcji.

Kilka godzin po deklaracji mBanku, ING Bank Ślaski również ogłosił, że zniesie wszelkie opłaty za zlecenie przelewu do Ukrainy. Jak poinformowali jego przedstawiciele na Twitterze:

W związku z sytuacją na Ukrainie od poniedziałku zawieszamy pobieranie opłat za przelewy do tego kraju. Chcemy w ten sposób pomóc wszystkim tym, którzy wspierają finansowo swoich bliskich lub w tych trudnych czasach działają biznesowo na Ukrainie.

Szwajcaria udaje neutralną, kiedy na Ukrainie giną cywile [FELIETON]

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker