NieruchomościPolska

W ramach Programu Fabryka powstaje nowoczesny biurowiec Urbi Ferro

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) w 2018 roku uruchomiła Program Fabryka. Jego głównym celem jest wsparcie średniej wielkości miast poprzez budowanie na ich terenie wysokiej klasy budynków biurowo-usługowych. To właśnie w ramach tego programu powstaje obecnie biurowiec Urbi Ferro w Stalowej Woli. Zostanie on wybudowany do końca drugiego kwartału 2023 roku, a jego powierzchnia najmu przekroczy 6 tys. metrów kwadratowych.

Program Fabryka, czyli ARP S.A. wspiera miasta średniej wielkości

Nowoczesna infrastruktura jest potrzebna, aby małe i średnie firmy mogły działać efektywnie. Z tego powodu Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. postanowiła uruchomić Program Fabryka. Głównym jego celem jest budowanie wysokiej klasy budynków biurowo-usługowych na terenie polskich miast średniej wielkości. Co warto zaznaczyć, do budowy takowych mają być wykorzystywane nowoczesne prefabrykaty dostarczone przez ARP Prefabrykację.

Ruszyła budowa nowoczesnego biurowca Urbi Ferro w Stalowej Woli

Pierwsza budowa w ramach Programu Fabryka ruszyła w Stalowej Woli 17 stycznia. Zdaniem przedstawicieli ARP S.A. wybór Stalowej Woli, jako miejsca, w którym powstanie biurowiec, wpisuje się w szerszą strategię realizowaną przez tę spółkę. Jak stwierdził Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.:

Stalowa Wola jest oczywistym wyborem z wielu względów. Przede wszystkim województwo podkarpackie to teren funkcjonowania naszych dwóch specjalnych stref ekonomicznych – tarnobrzeskiej i mieleckiej. Jest to ośrodek o długiej historii przemysłowej, który bardzo dynamicznie się rozwija. Wybór Stalowej Woli był więc oczywisty – chcieliśmy dać dodatkowy impuls do rozwoju tego miasta po to, by te działania, które podejmujemy w obrębie specjalnej strefy ekonomicznej, mogły się przenieść również na etap stwarzania jeszcze lepszych warunków dla inwestorów i przedsiębiorców.

Zobacz także: ARP S.A. planuje w pełni przejąć kontrolę nad spółką RAFAMET S.A.

Powstający na terenie Stalowej Woli biurowiec nazywa się Urbi Ferro ma zostać wybudowany do końca drugiego kwartału 2023 roku. Został on zaprojektowany przez krakowską pracownię URBA Architects. Jak informują przedstawiciele ARP S.A., Urbi Ferro ma być wielofunkcyjnym, nowoczesnym obiektem, którego powierzchnia najmu przekroczy 6 tys. metrów kwadratowych. Biurowiec ma mieć trzy kondygnacje. Na piętrach mają znajdować się przestrzenie biurowe, a na parterze lokale handlowo-usługowe. Ponadto w jego centrum ma powstać patio obsadzone drzewami, które będzie specjalną strefą służącą do wypoczynku. Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną 133 miejsca parkingowe oraz specjalne stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Co warto zaznaczyć, Stalowa Wola nie jest jedynym beneficjentem Programu Fabryka. Obecnie ten jest realizowany również w Elblągu i Włocławku.

Z inicjatywy ARP S.A. powstała Dolnośląska Dolina Wodorowa

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker