Nieruchomości

Nieruchomości premium — gdzie ich szukać i jak kupić?

Rynek nieruchomości luksusowych rozwija się wraz z popytem na takie inwestycje. A ten ostatnio stale rośnie. Coraz więcej osób dąży obecnie do podniesienia standardu życia. Ekskluzywny dom to dobry początek. Jak jednak znaleźć najlepsze nieruchomości premium? Gdzie ich szukać i do kogo warto zgłosić się po pomoc? 

Nieruchomości premium — co to właściwie oznacza?

Kiedy właściwie można nazwać daną nieruchomość mianem luksusowej? Czy musi spełniać ona jakieś konkretne cechy? Oczywiście pierwszą rzeczą, jaka z pewnością przychodzi wszystkim do głowy, jest cena. I rzeczywiście, w tym segmencie na próżno szukać oszczędności. Jednak jest tak nie bez powodu — wysoki koszt jest bowiem konsekwencją spełnienia najwyższych standardów. I to pod dosłownie każdym względem. Dlatego też im droższa nieruchomość, tym większy luksus.

Zobacz także: Nieruchomości w Polsce drożeją za szybko? Na tle regionu jest w Polsce doskonale

Czym właściwie charakteryzują się nieruchomości premium i co kryje się pod pojęciem najwyższego standardu? Tę kwestię można podzielić na dwie grupy — dotyczącą samego mieszkania lub domu oraz warunków zewnętrznych. Do tej drugiej zalicza się na pewno warunek, który spełnia każda ekskluzywna nieruchomość, czyli prestiżowa lokalizacja. Może to oznaczać zarówno miejsce znajdujące się w samym sercu miasta, jak i w okolicy pełnej natury — w końcu luksus niejedno ma imię. Nierzadko ta prestiżowa lokalizacja wiąże się także z pięknym widokiem oraz zapewnieniem wymogów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością. A ta ostatnia to dla wielu definicja luksusu. W przypadku apartamentów te premium zlokalizowane są przeważnie na najwyższych piętrach budynków.

Duże znaczenie dla nieruchomości luksusowych mają także same warunki lokalu. Przede wszystkim liczy się jego metraż, a prawdziwym synonimem luksusu, jeśli chodzi o nieruchomości, jest przestronność oraz wysokość wnętrz. Oczywiście niezwykle ważne są także detale oraz jakość materiałów użytych przy wykończeniach. Drewniana podłoga, duże okna, nowoczesne systemy ogrzewania, czy inne inteligentne rozwiązania to nieodłączne elementy takich nieruchomości.

Czy warto inwestować w rynek nieruchomości premium?

Nieruchomości premium należą do grupy inwestycji, którymi zainteresowanie rośnie z każdym rokiem. Grupą, która najczęściej decyduje się na kupno takiej nieruchomości, są przede wszystkim przedsiębiorcy. Co ciekawe, na polskim rynku nieruchomości premium bardzo chętnie działają obecnie także inwestorzy zagraniczni, co jest sporą nowością. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. W Polsce inwestycje premium wciąż zajmują jeszcze mały procent nieruchomości. A niezapełniony rynek zawsze gwarantuje mnóstwo fantastycznych możliwości — szczególnie jeśli tak jak nasz, jest w fazie rozwoju.

Inwestowanie na rynku nieruchomości premium ma wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest to, że ten rynek nie straci na wartości. A wręcz przeciwnie, bo z roku na rok ceny nieruchomości luksusowych są coraz wyższe. Jest to więc niezwykle opłacalna inwestycja, która może przynieść stabilne zyski.

Gdzie szukać luksusowych nieruchomości?

Wiemy już, że jedną z cech charakterystycznych dla nieruchomości premium jest zapewnienie inwestorom jak największej prywatności. Rynek nieruchomości premium jest hermetyczny, więc nikogo nie powinno zdziwić, że dostępność do takich ofert nie jest tak łatwy, jak w przypadku innych mieszkań i domów. W tym przypadku nie znajdziemy ogłoszeń na popularnych portalach. Nieruchomości premium najlepiej szukać poprzez zaufaną agencję nieruchomości. Dzięki temu zyskamy dostęp do najlepszych i dokładnie wyselekcjonowanych ofert, które spełniają wszystkie nasze wymagania.

Obecnie na rynku działa wiele agencji nieruchomości, jak więc znaleźć najlepszą? Przede wszystkim szukajmy jedynie wśród tych, które działają na rynku nieruchomości luksusowych i specjalizują się właśnie w ofertach premium. Prócz tego stawiajmy jedynie na renomowane agencje. Liczne polecenia oraz pozytywne opinie klientów ze środowiska biznesowego to najlepsza rekomendacja.

Oczywiście przy wyborze agencji nieruchomości premium należy zwrócić także uwagę na zakres oferowanych usług. Ich kompleksowość to ogromny atut. Pod tym względem na rynku wyróżnia się Eurovilla. To agencja nieruchomości luksusowych, która prócz sprzedaży i wynajmu oferuje także usługi związane z doradztwem inwestycyjnym oraz wsparciem administracyjnym i kredytowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości luksusowych?

Kupno nieruchomości premium wiąże się z dużą inwestycją. Dlatego też nie ma tu miejsca na pochopne decyzje. Wybór nieruchomości musi być przemyślany, więc niezwykle ważne jest, aby przed rozpoczęciem poszukiwań dokładnie ustalić swoje oczekiwania. Powinny być jak najbardziej szczegółowe i dotyczyć kwestii takich jak metraż, lokalizacja, układ pomieszczeń oraz wielu innych związanych ze standardem lokalu. Na tej podstawie agencja nieruchomości wyselekcjonuje oferty idealnie pasujące do wcześniej określonych wymagań. A to znacznie usprawni proces poszukiwań.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker