Polska

Orlen uruchomił nowy projekt pilotażowy wirtualnego wideobota w ramach Skylight Accelerator

W ramach programu ORLEN Skylight Accelerator koncern uruchomił nowy projekt pilotażowy – usługę wirtualnego wideobota. Rozwiązanie ma zachęcać klientów, odwiedzających stacje paliw ORLEN do aktywacji programu MIKROFLOTA. Projekt był realizowany na 200 wybranych stacjach paliw ORLEN w całej Polsce i potrwał do 31 sierpnia 2022 r. 

ORLEN Skylight Accelerator 

W ramach realizowanego wdrożenia komunikacja z klientami na stacjach paliw ORLEN prowadzona jest z interaktywnymi wideoasystentami. W ich rolę wcielają się znani sportowcy, Justyna Święty-Ersetic – lekkoatletka oraz Mikołaj „Miko” Marczyk – kierowca rajdowy. Klient po zeskanowaniu QR kodu, umieszczonego m. in. przy kasach, na lustrach, w przestrzeni Stop Cafe (przy ekspresach do kawy, na stojakach, na stolikach), jest automatycznie przekierowany na stronę internetową.

Zobacz także: ORLEN opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2022 roku. Jak kształtują się przychody i zysk?

Interaktywny wideobot jest inteligentną aplikacją, która w automatyczny sposób dopasowuje treści wideo do potrzeb klientów stacji paliw, usprawniając proces aplikacyjny do programu MIKROFLOTA. Dzięki interakcji z botem klient zyskuje m.in. informacje o korzyściach wynikających z uczestnictwa w programie MIKROFLOTA oraz wsparcie w prawidłowym wypełnieniu formularza kontaktowego.

Cztery rundy naboru do programu

Wykorzystanie formatu interaktywnego wideo do komunikacji z klientami stacji paliw ORLEN jest kanałem marketingowym i biznesowym, umożliwiającym łatwiejsze i szybsze dotarcie do odbiorców treści.

Zobacz także: ORLEN przedłuża promocję na paliwo do połowy września

Program ORLEN Skylight accelerator działa już prawie rok. W tym czasie zrealizowano cztery rundy naboru, w ramach których wpłynęło około 260 aplikacji od startupów z Polski i zagranicy. Spółki miały możliwość odpowiedzenia na prawie 70 wyzwań technologicznych w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, sprzedaż petrochemiczna czy energetyka. W wyniku oceny nadesłanych zgłoszeń, PKN ORLEN zdecydował się na uruchomienie 14 wdrożeń pilotażowych.

Program MIKROFLOTA skierowany jest głównie do mikroprzedsiębiorstw. Umożliwia bezgotówkowe płatności za paliwo oraz produkty i usługi. Rozwiązanie oferuje także płatności mobilne w aplikacji mFLOTA oraz zbiorcze fakturowanie. Limit zakupowy wynosi 9 tys. zł.

Nowe ulgi dla innowacyjnych firm w Krakowie i okolicznych gminach w 2022 roku

Polecane artykuły

Back to top button