Finanse

Darmowe konto firmowe

Dla wielu przedsiębiorców rachunek firmowy jest czymś, bez czego funkcjonowanie jest niemal niemożliwe. Rozgraniczenie życia prywatnego i zawodowego, łatwe zarządzanie finansami i dostęp do wielu korzystnych funkcji sprawia, że oferta dla firm cieszy się sporym zainteresowaniem. Niezwykle korzystne jest darmowe konto firmowe, które pozwala użytkownikom na dostęp do bankowości bez dodatkowych opłat.

Darmowe konto firmowe – czy to możliwe?

Spora część usług i produktów finansowych wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Z tego powodu część osób zainteresowanych zastanawia się, czy darmowe konto firmowe faktycznie pozwala uniknąć dodatkowych opłat. Sprawdźmy, jak wygląda obecnie sytuacja.

Jakie darmowe konta można wyróżnić?

  • W pełni darmowe konto firmowe – użytkownik nie ponosi żadnych kosztów, i nie musi spełniać żadnych warunków, aby cieszyć się kontem firmowym za 0 złotych. Taką usługę posiada w swojej ofercie m.in. mBank, który pozwala na prowadzenie konta firmowego za darmo przez 2 lata od jego założenia.
  • Częściowo darmowe konto firmowe – użytkownik może prowadzić konto za darmo, jeżeli spełni odpowiednie kryteria w danym okresie rozliczeniowym. Takie konto oferuje przykładowo Santander Bank, w którym rachunek nie wiąże się z dodatkowym kosztem jeżeli w danym miesiącu zrobi przelew do ZUS na kwotę minimum 200 złotych.

Gdzie znaleźć darmowe konto firmowe?

Poszukiwanie rachunku firmowego nie jest proste, biorąc pod uwagę to, że niemal każdy bank posiada w swojej ofercie taki produkt. Samodzielne porównywanie i zestawianie kont firmowych zazwyczaj jest czasochłonne i nie gwarantuje znalezienia najlepszej usługi. Jak znaleźć najlepsze, darmowe konto firmowe? Spieszymy z odpowiedzią.

Zobacz także: Podatek Belki: likwidować czy nie?

Najlepszym miejscem, w którym można znaleźć darmowe konto firmowe, są internetowe rankingi. Zestawienia rachunków firmowych zawierają najlepsze oferty, które doceniane są zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów branżowych. Najlepsze darmowe konta firmowe znajdziecie w rankingu na https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/

Dlaczego warto skorzystać z rankingu?

Możliwość przeglądania i sortowania kont firmowych bez ograniczeń znacznie ułatwia poszukiwania, i jest to wygodne rozwiązanie dla osób ceniących swój czas. Co więcej, rankingi zawierają bezpośrednie odnośniki do stron internetowych banków, przez co od użytkownik za pomocą kilku kliknięć może przejść do wypełniania wniosku.

Na co zwracać uwagę, wybierając konto dla firmy?

Wybierając konto firmowe, warto uprzednio ustalić priorytety i oczekiwania, aby łatwiej znaleźć dopasowaną ofertę. Aby ułatwić naszym czytelnikom wybór konta, postanowiliśmy sporządzić spis czynników, na jakie należy zwracać uwagę.

Darmowe konto firmowe – najważniejsze czynniki:

  • specjalne promocje – banki często oferują nowym klientom dodatkowe korzyści, dzięki czemu darmowe konto firmowe jest jeszcze atrakcyjniejszym rozwiązaniem. Wśród benefitów są m.in. specjalne, atrakcyjne warunki korzystania z konta czy też bonusy pieniężne.
  • poszczególne koszty – mimo iż samo konto firmowe może być oferowane za darmo, to pewne czynności mogą wiązać się z koniecznością zapłacenia prowizji. Aby nie obciążać swojego budżetu, warto szukać rachunku dla firmy, w którym wypłaty z bankomatów, przelewy i obsługa karty płatniczej nie są objęte kosztami.
  • warunki korzystania z konta – może okazać się, że wyjątkowo atrakcyjne warunki konta firmowego obowiązują jedynie przez określony czas, np. przez pierwsze dwa lata. Jeżeli planujesz korzystać z konta przez wiele lat, to warto rozglądać się za ofertą, która będzie równie korzystna przez cały czas.

Darmowe konto firmowe – czy warto?

Mimo iż nie każdy przedsiębiorca musi korzystać z konta firmowego, to wielu z nich mimo tego rozważa taką opcję. Zastanawiasz się, czy warto założyć darmowe konto firmowe? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, ponieważ korzyści płynące z tego rozwiązania znacznie ułatwią kwestię finansów i rozliczeń danej działalności.

Za pomocą konta firmowego możliwy jest wgląd w historię transakcji, aktualne saldo konta, a także wyrobienie karty płatniczej. Otrzymany instrument płatniczy może służyć zarówno do płatności zbliżeniowych, jak i wygodnych płatności przez internet. Coraz częściej spotykane są także rozwiązania takie jak split payment, ułatwiające rozliczanie się przez przedsiębiorców.

Czy można zamknąć darmowe konto firmowe?

Klienci nie muszą obawiać się, że darmowe konto firmowe będzie zobowiązującą decyzją na długi okres czasu. Każdy z użytkowników może zamknąć rachunek firmowy, i otworzyć inny. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z rozwiązania, które jest w tym momencie najkorzystniejsze. Dbając o retencję klientów, banki oferują rozwiązania takie jak programy lojalnościowe. Przed zamknięciem długo użytkowanego konta firmowego, warto sprawdzić, czy nie przysługują żadne dodatkowe korzyści.

Jak zamknąć darmowe konto firmowe?

Metoda zamykania konta firmowego różni się w zależności od banku. Poza standardowym zamykaniem rachunku w placówce, często możliwe jest także dokonanie tego przez internet lub z pomocą infolinii. Należy jednak pamiętać o tym, że aby darmowe konto firmowe zostało zamknięte, musi minąć 30-dniowy okres wypowiedzenia.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker