Polska

Poznański Kongres Gospodarczy 2022 odbędzie się w dniach 20-21 października!

To będzie największe wydarzenie gospodarcze tej jesieni w Poznaniu. Poznański Kongres Gospodarczy to dwa dni paneli, debat i dyskusji o najważniejszych wyzwaniach Poznania, Wielkopolski i Polski. Wstęp na #PKG jest bezpłatny. Organizatorzy spodziewają się ok. 1000 uczestników.

Poznański Kongres Gospodarczy 2022

Dwa dni przekrojowej dyskusji, spotkań i networkingu o charakterze biznesowym, ekonomicznym, politycznym, społecznym oraz samorządowym – to wszystko czeka uczestników Poznańskiego Kongresu Gospodarczego 2022, który odbędzie się w dniach 20-21 października 2022 r. na Stadionie Miejskim.

Nie było do tej pory w Poznaniu tak przekrojowego i wielotematycznego wydarzenia o tematyce społecznej – mówi Jan Zujewicz, prezes Instytutu Poznańskiego, organizatora Kongresu. – Sednem PKG jest wielowątkowa dyskusja o tym, co czeka nasze społeczeństwo w obliczu nowych wyzwań gospodarczych i społecznych. To tematy, które dotyczą nas wszystkich, dlatego też udział w Kongresie będzie bezpłatny i otwarty dla każdego.

Zobacz także: Paliwo wodorowe od PKN ORLEN zasili miejskie autobusy w Poznaniu

Rejestracja na PKG 2022 trwa do 17 października. Aby zostać uczestnikiem wystarczy złożyć aplikację na stronie www.kongres.poznanski.org/rejestracja. Wstęp jest bezpłatny. Pełen program znajduje się na stronie www.kongres.poznanski.org/program.

Kongres to unikatowa możliwość rozmowy na całe spektrum tematów z otaczającej nas – coraz bardziej dynamicznej – rzeczywistości. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy, politycy, profesjonaliści i działacze społeczni – reprezentanci wielu dziedzin, które kształtują nasze życie społeczne.

Podczas Kongresu wystąpią m.in. 

  • Jan Śpiewak, socjolog, aktywista miejski, założyciel ruchów miejskich Miasto Jest Nasze i Wolne Miasto Warszawa,
  • prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego,
  • Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta RP, współtwórczyni Komitetu Obrony Robotników, dama Orderu Orła Białego,
  • Marek Jurek, historyk, b. marszałek Sejmu RP,
  • Magdalena Rzeczkowska, minister finansów
  • Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku
  • Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych,
  • Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK
  • Karol Trammer, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Z Biegiem Szyn”, autor książki „Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej”

Listę prelegentów można znaleźć w zakładce www.kongres.poznanski.org/prelegenci/

Ponadto pierwszego dnia Kongresu wystąpi Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski, himalaista, biegacz górski i pierwszy człowiek na ziemi, który zjechał na nartach z Broad Peak i K2 bez użycia tlenu. Podczas swojego wstąpienia opowie jak pokonywać swoje możliwości, osiągać marzenia i podnosić poprzeczkę, nie tracąc przy tym głowy. 

Zobacz także: Pierwsza Żabka Eko Smart została otwarta w Poznaniu

Organizatorem PKG 2022 jest Instytut Poznański – młody lokalny think tank zajmujący się sprawami miejskimi, samorządowymi, społecznymi i międzynarodowymi. Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie oddolnej aktywności społecznej obywateli. Chcemy to osiągnąć, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Pierwszym miejscem naszej działalności jest Poznań, ale perspektywa sięga poza granice miasta, a nawet kraju.

Wydarzenie jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Rejestracja trwa do 17 października!

Ceny mieszkań maleją. Pierwsze spadki odnotowano w Poznaniu

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker