Polska

Poznański Kongres Gospodarczy 2022 odbędzie się w dniach 20-21 października!

To będzie największe wydarzenie gospodarcze tej jesieni w Poznaniu. Poznański Kongres Gospodarczy to dwa dni paneli, debat i dyskusji o najważniejszych wyzwaniach Poznania, Wielkopolski i Polski. Wstęp na #PKG jest bezpłatny. Organizatorzy spodziewają się ok. 1000 uczestników.

Poznański Kongres Gospodarczy 2022

Dwa dni przekrojowej dyskusji, spotkań i networkingu o charakterze biznesowym, ekonomicznym, politycznym, społecznym oraz samorządowym – to wszystko czeka uczestników Poznańskiego Kongresu Gospodarczego 2022, który odbędzie się w dniach 20-21 października 2022 r. na Stadionie Miejskim.

Nie było do tej pory w Poznaniu tak przekrojowego i wielotematycznego wydarzenia o tematyce społecznej – mówi Jan Zujewicz, prezes Instytutu Poznańskiego, organizatora Kongresu. – Sednem PKG jest wielowątkowa dyskusja o tym, co czeka nasze społeczeństwo w obliczu nowych wyzwań gospodarczych i społecznych. To tematy, które dotyczą nas wszystkich, dlatego też udział w Kongresie będzie bezpłatny i otwarty dla każdego.

Zobacz także: Paliwo wodorowe od PKN ORLEN zasili miejskie autobusy w Poznaniu

Rejestracja na PKG 2022 trwa do 17 października. Aby zostać uczestnikiem wystarczy złożyć aplikację na stronie www.kongres.poznanski.org/rejestracja. Wstęp jest bezpłatny. Pełen program znajduje się na stronie www.kongres.poznanski.org/program.

Kongres to unikatowa możliwość rozmowy na całe spektrum tematów z otaczającej nas – coraz bardziej dynamicznej – rzeczywistości. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy, politycy, profesjonaliści i działacze społeczni – reprezentanci wielu dziedzin, które kształtują nasze życie społeczne.

Podczas Kongresu wystąpią m.in. 

  • Jan Śpiewak, socjolog, aktywista miejski, założyciel ruchów miejskich Miasto Jest Nasze i Wolne Miasto Warszawa,
  • prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego,
  • Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta RP, współtwórczyni Komitetu Obrony Robotników, dama Orderu Orła Białego,
  • Marek Jurek, historyk, b. marszałek Sejmu RP,
  • Magdalena Rzeczkowska, minister finansów
  • Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku
  • Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych,
  • Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK
  • Karol Trammer, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Z Biegiem Szyn”, autor książki „Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej”

Listę prelegentów można znaleźć w zakładce www.kongres.poznanski.org/prelegenci/

Ponadto pierwszego dnia Kongresu wystąpi Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski, himalaista, biegacz górski i pierwszy człowiek na ziemi, który zjechał na nartach z Broad Peak i K2 bez użycia tlenu. Podczas swojego wstąpienia opowie jak pokonywać swoje możliwości, osiągać marzenia i podnosić poprzeczkę, nie tracąc przy tym głowy. 

Zobacz także: Pierwsza Żabka Eko Smart została otwarta w Poznaniu

Organizatorem PKG 2022 jest Instytut Poznański – młody lokalny think tank zajmujący się sprawami miejskimi, samorządowymi, społecznymi i międzynarodowymi. Naszą misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie oddolnej aktywności społecznej obywateli. Chcemy to osiągnąć, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Pierwszym miejscem naszej działalności jest Poznań, ale perspektywa sięga poza granice miasta, a nawet kraju.

Wydarzenie jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Rejestracja trwa do 17 października!

Ceny mieszkań maleją. Pierwsze spadki odnotowano w Poznaniu

Polecane artykuły

Back to top button