Nieruchomości

Wentylacja przemysłowa na miarę XXI wieku – warto wiedzieć

W obecnych czasach coraz częściej sięgamy po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Proces ten obejmuje szerokie spektrum ludzkich działań, począwszy od przemysłu, a skończywszy na inwestycjach w nowoczesne systemy klimatyzacyjne. Systemy takie, oprócz oczywistych zadań, czyli funkcji chłodzenia, mogą także korzystać np. z funkcji ogrzewania powietrza w danym pomieszczeniu. Warto jest więc zainwestować w solidną wentylację miejscową, np. w hali fabrycznej, dzięki której stworzymy lepsze warunki do pracy dla naszych pracowników. Sprawnie działająca wentylacja przemysłowa pozwoli nam także zneutralizować potencjalne źródło emisji zanieczyszczeń podczas różnego rodzaju czynności produkcyjnych.

Zanieczyszczenia powietrza w halach produkcyjnych mogą źle wpływać na osoby, które tam pracują. Należy więc znaleźć taką wentylację mechaniczną, dzięki której będziemy mogli korzystać ze świeżego powietrza o odpowiedniej wilgotności względnej o każdej porze dnia czy nocy.

Energooszczędna wentylacja przemysłowa – korzystajmy ze sprawdzonych rozwiązań

Jeśli więc marzy nam się sprawnie działająca nowoczesna wentylacja w obiektach przemysłowych, to tego typu system wentylacji najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu. Różnorodne systemy wentylacji przemysłowej sprawią, że potencjalna emisja zanieczyszczeń w halach czy magazynach będzie z pewnością o wiele mniejsza. Odpowiednio skierowany schłodzony strumień powietrza, zmieni nie do poznania warunki panujące w danym miejscu pracy.

Warto się także zastanowić nad dodatkowymi rozwiązaniami, takimi jak kurtyny powietrzne czy też efektywna wentylacja mieszająca albo inwestycja w wentylację strefową, nawiewniki wirowe, itp. Wysokiej jakości wentylację hal przemysłowych, którą można zamontować w całym pomieszczeniu produkcyjnym, wyposażoną w kratki dalekiego zasięgu oraz połączoną np. z odzyskiem ciepła, znajdziemy za pośrednictwem witryny internetowej: www.oxy-com.pl. Rozwiązanie Oxy Com jest nam w stanie zapewnić taką wentylację w zakładach produkcyjnych, na jakiej nam zależy. Dobra wentylacja ogólna to także większe bezpieczeństwo pracy oraz lepsze warunki do jej wykonywania – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Wydajna wentylacja mechaniczna – chłodzenie wyparne ma sens

Dobrym rozwiązaniem może się tutaj okazać wentylacja nawiewno-wywiewna, oparta na chłodzeniu wyparnym. Gorące powietrze z zewnątrz budynku przechodzi przez wymiennik ciepła powietrze-woda. Potem powietrze to przepływa przez wilgotne panele chłodzące, gdzie jego temperatura ewidentnie spada. Zimne powietrze jest potem wdmuchiwane do hali czy też magazynu, dzięki czemu w środku panuje odpowiednia temperatura oraz wilgotność. Dzięki temu praca w upalne dni staje się o wiele przyjemniejsza.

Firma Oxy Com jest nam w stanie zapewnić różne rozwiązania wentylacyjne, zaopatrzone np. w komory osadcze, dzięki którym pozbędziemy się z powietrza pyłów np. agresywnych chemicznie czy też innych szkodliwych substancji. Inwestycja w ich systemy wentylacyjne pozwoli nam obniżyć koszty chłodzenia naszego zakładu pracy nawet o osiemdziesiąt procent, co może mieć niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku budynków o dużej kubaturze. W skład tego typu rozwiązań montowanych np. w hali produkcyjnej wchodzi wentylacja awaryjna, która zadziała w przypadku awarii podstawowego systemu wentylacji. Możemy się więc tutaj spodziewać zysków ciepła, które będą się pojawiać, dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań. Warto więc postawić na odpowiednią wymianę powietrza w naszym zakładzie pracy. Od tego indywidualnego podejścia będzie zależeć sukces całego przedsięwzięcia, jakim jest np. wentylacja wyporowa.

Dobrze dobrane systemy wentylacji przemysłowej obniżają koszty chłodzenia

W przypadku rozwiązań przemysłowych wentylacja w poszczególnych pomieszczeniach musi pracować bez zarzutu. W fabrykach czy też sklepach warto więc montować sprawdzone rozwiązania, które mogą nam zaprojektować oraz zamontować prawdziwi specjaliści od wentylacji obiektów przemysłowych. Zastosowanie tego typu wentylacji wpłynie na obniżenie temperatury, a także obniżenie poziomu zanieczyszczeń w danym miejscu pracy. Chłodzenie wyparne jest więc rozwiązaniem, które warto wprowadzić do pomieszczeń, w których prowadzimy szeroko pojętą działalność gospodarczą albo produkcyjną.

Korzystanie z takiej klimatyzacji, dopasowanej do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, będzie więc tutaj jak najbardziej wskazane. Na wyżej wymienionej stronie sprzedażowej znajdziemy także przejrzysty formularz kalkulacyjny, który wstępnie pozwoli nam pozyskać ofertę klimatyzacji, dopasowaną do naszych potrzeb. Odpowiednia ilość nawiewników, pomieszczenia wietrzone zgodnie z planem, zmniejszony poziom zanieczyszczenia, lepsza temperatura, itp. – wszystko to wpłynie na lepszy komfort pracy w poszczególnych budynkach. Warto więc skorzystać z tych nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym na danej powierzchni przedsiębiorstwa, będziemy mieli o wiele mniejszy kontakt z zanieczyszczeniami oraz optymalne temperatury do pracy.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker