Gospodarka

Program do wagi samochodowej – kiedy okaże się pomocny?

Każda, nawet profesjonalna elektroniczna waga samochodowa, wymaga dedykowanego oprogramowania, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z wielu świetnych funkcji, które pomogą nam zoptymalizować pracę w firmie. Czym powinien wyróżniać się taki software? Odpowiemy na to pytanie w dalszej części tekstu!

Czy każda waga musi być zintegrowana z dedykowaną aplikacją?

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu firm, to już nie opcja, a raczej konieczność. W świecie biznesu coraz trudniej znaleźć przedsiębiorstwa, które nie doceniłyby atutów płynących z takich narzędzi i nie wdrożyły ich do swojego modelu pracy — bez względu na to, czy w firmie znajdują się przenośne wagi samochodowe, czy ich ręczne odpowiedniki.

Warto jednak wskazać na to, że oprogramowanie oprogramowaniu nierówne. Wybór narzędzia warto poprzedzić dokładną analizą. Można na nią spojrzeć dwojako: zarówno pod kątem kompatybilności, jak i funkcji. Na dziś dzień, praktycznie każdy profesjonalny program do wagi samochodowej musi łączyć w sobie te dwie główne cechy. Dlaczego?

Na rynku działa wielu różnych producentów wag: zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, to oprogramowanie musi być kompatybilne z konkretnym modelem, jakim dysponujemy.

Świetną usługę oferuje krakowska firma GS Software. Po zakupie aplikacji, gdyby okazało się, że model wagi, jakim dysponujemy, nie jest wspierany, wystarczy zwrócić się do dewelopera, a ten zoptymalizuje oprogramowanie pod konkretny model wagi, jaki mamy na stanie. To ogromny atut, który na pewno docenią liczne przedsiębiorstwa.

To jednak nie wszystko. Funkcjonalność musi iść też w parze z intuicyjnym interfejsem, by praca na magazynie przebiegała płynnie. Firma musi na siebie zarabiać i nikt nie ma czasu na to, by w zaawansowanych ustawieniach szukać kolejnych opcji. Niezbędne funkcje muszą być więc odpowiednio rozmieszczone w interfejsie.

Czym powinien wyróżniać się program do obsługi wagi samochodowej?

Przede wszystkim, takie narzędzie powinno być zaadresowane do jak najszerszej grupy odbiorców. Na rynku działają dziesiątki różnych firm, które zupełnie inaczej podchodzą do ważenia produktów. To nie tylko przedsiębiorstwa kurierskie, ale i firmy, które dostarczają np. specjalistyczne materiały budowlane.

Właśnie dlatego tak ważne są rozbudowane tryby ważenia transportowanych towarów. Można tu wskazać np. na GS Software Basic, dzięki któremu dany produkt można zważyć w trybie:

  • pojedynczym,
  • podwójnym,
  • wielokrotnym,
  • usługowym,
  • paletowym,
  • sztukowym,
  • z ręki.

Tak duża liczba trybów ważenia daje nam pewność, że bez względu na specyfikę działalności firmy, waga towarów będzie zgodna z zamówieniem. To także wyeliminowanie czynnika ludzkiego, czyli omyłkowego zważenia np. w połowie spakowanej palety lub zapisanie w formularzu złej wagi produktu.

Wszystkie najważniejsze funkcje są dostępne z poziomu aplikacji, którą można także zintegrować z systemem, który zarządza całą naszą spedycją. To świetne rozwiązanie, które pozwoli wydajnie pracować wszystkim pracownikom działu magazynu, którzy odpowiadają za nadania.

Czym jeszcze powinien wyróżniać się dobry program do wag?

Każda firma dąży do optymalizacji kosztów. Nie powinno więc dziwić, że profesjonalne, wysokiej jakości oprogramowanie, powinno pracować też nawet na starszych komputerach, które nie mają imponującej specyfikacji technicznej. Na rynku można znaleźć narzędzia, którym wystarczy zaledwie 200 MB miejsca na dysku, 4 GB RAM i procesor z serii Intel Core i3 (8.gen).

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker