Polska

Adam Suraj nagrodzony przez NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych!

To kolejna nagroda dla redakcji Obserwatora Gospodarczego

Adam Suraj został nagrodzony przez Narodowy Bank Polski w konkursie im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych. To kolejna nagroda dla redakcji Obserwatora Gospodarczego na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

Adam Suraj z nagrodą od Narodowego Banku Polskiego!

W jubileuszowej XX edycji konkursu dla dziennikarzy ekonomicznych nasz dziennikarz Adam Suraj otrzymał nagrodę za tekst Newsweek Polska pisze o bankructwie, przy okazji kłamiąc w kategorii: finanse osobiste i edukacja ekonomiczna. Jednocześnie jest jednym z najmłodszych w historii dziennikarzy nagrodzonych w konkursie im. Władysława Grabskiego.

Czuję się niesamowicie zaszczycony faktem, że człowiek tak młody, jak ja, mimo wszystko nadal szlifujący swój warsztat, został doceniony przez Kapitałę Konkursu. Szczególnie jestem zadowolony z tego, iż został wyróżniony właśnie ten artykuł, gdyż opowiada on niezwykle ważnej kwestii, która trapi polskie media ekonomiczne. Przy czym, nagroda ta znaczy bardzo wiele nie tylko dla mnie, ale również dla całej redakcji Obserwatora Gospodarczego, która jest stosunkową młodą redakcją, a to wyróżnienie pokazuje, jak prężnie pod względem merytorycznym się rozwijamy – powiedział Adam Suraj, odbierając nagrodę.

To kolejna nagroda dla redakcji Obserwatora Gospodarczego

To nie pierwszy raz, gdy dziennikarz z redakcji Obserwatora Gospodarczego otrzymał nagrodę w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski. W 2020 roku w kategorii felieton i analiza za tekst pt. „O co chodzi w Centralnym Porcie Komunikacyjnym” nagrodę otrzymał Filip Lamański.

To trzecia edycja konkursu im. Władysława Grabskiego, w której bierzemy udział i druga, w której odbieramy nagrodę. Bardzo nas to cieszy, gdyż jesteśmy nie tylko młodą stażem redakcją (OG powstał w 2019 roku – przyp. red.), ale także bardzo młodym zespołem. Budując zespół składający się z młodych ludzi jednym z towarzyszących mi założeń było, by nie kupować nazwisk, lecz je tworzyć. Jak widać zadanie jest realizowane, a nagroda dla Adama to potwierdza. Jestem jednak pewien, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – komentuje Filip Lamański, redaktor naczelny portalu Obserwator Gospodarczy.

 

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Agnieszka Patyk

Absolwentka studiów azjatyckich dalekowschodnich, studentka KU Leuven i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją przyszłość wiąże z finansami, ze szczególnym uwzględnieniem dalekowschodnich giełd papierów wartościowych. Jej pasją są języki obce, posługuje się angielskim, chińskim, rosyjskim oraz niemieckim. Współautorka monografii naukowej „Systemy Polityczne państw Bliskiego Wschodu”.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker