Gospodarka

Produkcja profili z tworzyw sztucznych. Jak to wygląda w praktyce?

Profile z tworzyw sztucznych to bardzo uniwersalne produkty, które znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. W związku z tym, zainteresowanie ich zakupem jest obecnie spore i stale rośnie. Na szczęście, na rynku działają wyspecjalizowane podmioty, których głównym obszarem działalności jest właśnie produkcja profili z tworzyw sztucznych. Do ich wytwarzania stosowana jest nowoczesna metoda ekstruzji. Jak w praktyce wygląda cały ten proces i jaka firma oferuje wysokiej jakości profile z tworzyw sztucznych na zamówienie – odpowiedzi na oba te pytania znajdziesz poniżej!

Z jakich tworzyw sztucznych produkowane są profile?

Określenie tworzywa sztuczne jest bardzo ogólne i może odnosić się do bardzo różnych materiałów, posiadających zróżnicowane właściwości oraz specyfikację. Firmy specjalizujące się w produkcji profili wykorzystują w swojej działalności różne materiały po to, aby dostarczać klientom produktów w pełni dostosowanych do ich potrzeb. Tworzywa sztuczne zasadniczo dzielimy na dwie grupy – naturalne i syntetyczne. Profile najczęściej powstają na bazie tych drugich, a konkretnie dwóch ich odmian – elastomerów i plastomerów.

Plastomery są tworzywami sztucznymi, które świetnie nadają się do produkcji profili. Wyróżniają się doskonałymi właściwościami plastycznymi oraz są bardzo łatwe w obróbce. Mogą być formowane w dowolne kształty przy użyciu wysokiej temperatury. W celu obróbki tworzyw sztucznych stosowany jest jeden proces – ekstruzja, czyli wytłaczanie. Jest on wykorzystywany przez firmę Primo – jednego z czołowych europejskich producentów profili z tworzyw sztucznych, którego oferta jest dostępna także dla klientów z Polski.

Ekstruzja, czyli jak w praktyce wygląda produkcja profili z tworzyw sztucznych?

Pod pojęciem ekstruzji kryje się proces, który ma na celu uzyskanie profili z tworzyw sztucznych o idealnym kształcie i specyfice. Jego zadaniem jest tłoczenie profili przy wykorzystaniu pola przekroju. Ekstruzja pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów profili, przez co doskonale sprawdza się w dzisiejszych czasach, kiedy zapotrzebowanie na spersonalizowane, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom odbiorców profile jest szczególnie silne.

Marka Primo, oprócz możliwości zrealizowania dowolnego zamówienia na profile z tworzyw sztucznych, posiada w swojej ofercie profile o zróżnicowanej twardości. Jest to parametr mierzony w skali Shore’a. Wśród profili z tworzyw sztucznych wyróżnia się profile twarde z grup C i D oraz miękkie profile z grupy A. Profile z tworzyw sztucznych mogą ponadto dzielić się na kompozytowe, spienione, koekstrudowane i postekstrudowane.

Wybór konkretnego rodzaju profilu zależy od indywidualnych potrzeb każdego zamawiającego. Od lat specjalizująca się w produkcji profili z tworzyw sztucznych marka Primo oferuje ich zróżnicowany wybór oraz pomaga klientom w procesie realizacji każdego zamówienia. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie pl.primo.com, gdzie znajdują się wszystkie istotne informacje na temat procesu wytwarzania profili oraz wsparcia oferowanego w tym zakresie przez firmę.

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker