Gospodarka

Nowoczesna kabina akustyczna zamiast tradycyjnej sali konferencyjnej. Zalety rozwiązania

W dzisiejszych czasach wiele firm przechodzi na model hybrydowy, łączący pracę zdalną z obecnością w biurze. Jednym z wyzwań, jakie stawia przed pracodawcami ta forma, jest zapewnienie odpowiednich warunków do prowadzenia spotkań biznesowych, konferencji czy szkoleń dla pracowników. Wiele firm decyduje się na budowę sal konferencyjnych lub adaptację już istniejących pomieszczeń na potrzeby meetingów biznesowych. Jednak istnieje rozwiązanie, które może okazać się lepsze, tańsze i bardziej praktyczne – nowoczesna kabina akustyczna. Poznaj jej zalety i przewagi nad tradycyjną salką konferencyjną.

Zalety kabin akustycznych w porównaniu do sal konferencyjnych

Istnieje wiele zalet, jakie niesie ze sobą zastosowanie kabin akustycznych w miejsce tradycyjnych sal konferencyjnych. Dzięki podom biurowym spotkania rozproszonego zespołu, szkolenia czy wewnętrzne zebrania teamu mogą być jeszcze bardziej efektywne.

Niższy koszt

Budowa, projektowanie i wyposażenie sali konferencyjnej lub adaptacja już istniejącego pomieszczenia, może wiązać się z dużymi kosztami. W dodatku rosnące ceny wynajmu przestrzeni biurowych i praca hybrydowa sprawiają, że wiele firm decyduje się na mniejsze powierzchnie. W efekcie czego brakuje pomieszczeń, które mogą być wykorzystywane do spotkań lub telekonferencji. Warto dodać, że budki dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki temu można ich rozmiar dopasować do liczby zatrudnionych w organizacji osób oraz dostępnej przestrzeni. Kabina akustyczna hushHybrid o głębokości 900 mm to rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w małych biurach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, a liczba osób uczestniczących w spotkaniach jest mniejsza niż w dużych korporacjach i te spotkania są częściej przeprowadzane zdalnie. 


Skuteczne tłumienie dźwięków

Budki akustyczne są w stanie zapewnić idealne warunki do prowadzenia spotkań biznesowych. Dzięki redukcji hałasu z zewnątrz, osoby biorące udział w spotkaniu, będą w stanie skupić się na prowadzonej dyskusji. To rozwiązania, których konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem poprawy akustyki w biurze. W kabinach nie ma problemu z pogłosem, a także z hałasem z zewnątrz. Stanowią doskonałą alternatywę dla sal konferencyjnych, w których często trudno jest usłyszeć mówcę lub prowadzić dyskusję bez zakłóceń. 

Warto zaznaczyć, że kabiny akustyczne nie są całkowicie odcięte od otaczających odgłosów. Do ich wnętrza dociera dźwięk o natężeniu około 40 dB, dzięki temu pracownik usłyszy sygnał alarmu, natomiast rozmowy z zewnątrz przedostają się jedynie jako delikatne szmery. 

Duża akustyczna budka konferencyjna hushMeet.L dla 8 osób

Komfort pracy i energooszczędność

Kabiny akustyczne mogą być przestronne i pozwalają zyskać gotowy „pokój”, pełniący funkcję sali konferencyjnej, bez budowania i remontowania. Będą stanowić idealne miejsce do spotkań wewnątrz firmy, meetingów biznesowych lub telekonferencji czy prezentacji. Budki akustyczne Hushoffice w wersji hushMeet.L dla 8 osób, dzięki modułowej konstrukcji można rozbudować w razie potrzeby. System wentylacji zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest istotne dla komfortu spotkania z większą liczbą pracowników. Ponadto, oświetlenie i wentylacja działają tylko w momencie, gdy budki są używane, co znacząco wpływa na oszczędność energii. 

Większa elastyczność

Kabiny akustyczne, w odróżnieniu od salek konferencyjnych, są rozwiązaniem bardziej elastycznym, ponieważ można je łatwo przestawiać między pomieszczeniami lub budynkami. Ich mobilność jest zapewniona przez kółka z blokadą lub zdejmowany cokół, co umożliwia wykorzystanie wózka paletowego. Dzięki temu firma w momencie zmiany biura może zabrać je ze sobą, bez konieczności przeznaczania po raz kolejny kosztów na urządzenie pomieszczenia do pracy wspólnej i spotkań online. To rozwiązania wyjątkowo funkcjonalne, w ich wnętrzu można zamontować różnego rodzaju meble i wyposażenie, takie jak stół, krzesła, tablica czy telewizor. W ten sposób organizacja zyska idealne miejsce do efektywnej pracy, spotkań i szkoleń. 

Design wpisujący się w aktualne trendy

Kabiny akustyczne mają nowoczesny, prosty i estetyczny design, który nie konkuruje z innymi elementami biura. Dzięki temu niezależnie, w jakim stylu urządzona jest przestrzeń, dobrze będą ją dopełniać. Wysokiej jakości tapicerka nie tylko dostępna jest w wielu kolorach, ale także pochłania dźwięk. Kabiny akustyczne z zieloną ścianą greenWall zapewniają dodatkowo możliwość codziennego obcowania z naturą w biurze.

Jakie firmy powinny rozważyć zakup konferencyjnej budki akustycznej?

Nowoczesna kabina akustyczna to rozwiązanie, które może zastąpić tradycyjne sale konferencyjne. Zapewnia idealne warunki do prowadzenia spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji. Ponadto koszt takiej inwestycji jest znacznie niższy niż w przypadku budowy sali konferencyjnej. Boksy akustyczne są rozwiązaniem praktycznym i estetycznym, co wpływa pozytywnie na wizerunek firmyKabina akustyczna poprawia komfort pracy i zapewnia możliwość umieszczenia w wielu różnych miejscach w biurze. Przede wszystkim, warto rozważyć jej zakup, gdy firma ma mało miejsca na tradycyjną salę konferencyjną. Budki akustyczne do pracy zespołowej są też doskonałym rozwiązaniem dla organizacji, które prowadzą szkolenia online lub organizują webinary. W budce biurowej uczestnicy kursów będą mogli skupić się na prezentacji, bez zakłóceń z zewnątrz.

MATERIAŁ PARTNERA

Praca zdalna w USA głównym winowajcą znacznego wzrostu cen mieszkań

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker