EnergetykaPolska

Cena gazu dla biznesu w czerwcu spadnie poniżej 300 zł za MWh

Cena gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczanych według cennika Gaz dla Biznesu, w czerwcu wyniesie 293,43 zł/MWh. Zgodnie z wprowadzonym od 1 kwietnia 2023 r. nowym sposobem kształtowania cennika, podane w nim ceny podążają za notowaniami gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Cena gazu dla klientów biznesowych PGNiG w czerwcu wyniesie 293,43 zł/MWh

Ostatnie spadki na TGE, przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny, spółki z Grupy ORLEN. W czerwcu cena wyniesie 293,43 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 8,29 zł/MWh niż w maju (301,72 zł/MWh) i o 60,16 zł/MWh niż w kwietniu (353,59 zł/MWh). Zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika, cena jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Zobacz także: Produkcja gazu ziemnego Grupy ORLEN w Polsce i za granicą wyniosła aż 7,7 mld m sześc.

Szczegóły dotyczące sposobu obliczania cen w cenniku Gaz dla Biznesu PGNiG Obrót Detaliczny znajdują się na stronie: https://pgnig.pl/dla-firmy/cennik-gazu. Warto również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów PGNiG Obrót Detaliczny.

Zobacz także: Odkryto znaczne zasoby gazu ziemnego w województwie lubelskim

Polscy przedsiębiorcy za gaz zapłacą o 63 proc. mniej niż w styczniu

Jak zaznaczył Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, w czerwcu koncern przełamie kolejną barierę cenową i zaoferuje klientom biznesowym, korzystającym z cennika, gaz ziemny w cenie poniżej 300 złotych za megawatogodzinę. To czwarty z kolei spadek ceny w tym roku, który oznacza, że przedsiębiorcy będą płacili aż o 63 proc. mniej niż na początku stycznia. Kolejny niższy poziom cenowy jest potwierdzeniem słuszności wprowadzenia nowego sposobu kalkulacji cennika, które było możliwe między innymi dzięki sile i stabilności koncernu multienergetycznego.

PGNiG Obrót Detaliczny wprowadza do oferty nowe rozwiązanie

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker