Europa

Marka Stop.Cafe weszła na Węgry!

Gastronomiczna marka Grupy ORLEN Stop.Cafe pojawiła się na rynku węgierskim. Otwarto jedenaście punktów na stacjach zlokalizowanych przy najbardziej ruchliwych trasach. Ponadto kolejne sześć punktów ma powstać jeszcze w tym roku. To już szósty rynek, na którym obecny będzie ten format.

Marka Stop.Cafe działa już również na Węgrzech

Po połączeniu z Grupą LOTOS i wymianie części jej stacji na obiekty zagraniczne Grupa ORLEN w bieżącym roku weszła na węgierski rynek paliwowy. Koncern posiada w tym kraju 79 stacji, a zgodnie z przyjętym przez spółkę planem liczba ta ma wzrosnąć do 143. Przy czym oprócz detalicznej sprzedaży paliw, koncern już zaczął rozwijać segment pozapaliwowy. Marka Stop.Cafe weszła na Węgry.

Zobacz także: Już nie Benzina. ORLEN marką paliwową numer 1 w Czechach

Łącznie przy największych szlakach komunikacyjnych w tym kraju – przy autostradach M1, M3 oraz M7 – otworzono jedenaście punktów. W nich klienci ORLENU mogą między innymi kupić hot dogi, kanapki, zdrowe napoje czy kawę. W ofercie znajdują się także marki własne sieci oraz polskie artykuły, w tym między innymi słodycze i soki. Wraz z dalszym rozwojem sieci planowane jest otwieranie kolejnych punktów Stop.Cafe.

Grupa ORLEN planuje znaczącą ekspansję

Węgry to szósty – po Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech i Litwie –, rynek, na którym pojawiła się marka Stop.Cafe. Aktualnie na terenie całej Europy działa 2198 punktów Stop Cafe, w tym 426 na rynkach zagranicznych. Poza Polską najwięcej punktów Stop.Cafe –  aż 342 –  działa w Czechach, 48 na Słowacji i 29 na Litwie. Do końca bieżącej dekady zarówno liczba punktów w Polsce, jak i za granicą znacząco rośnie. Strategia Grupy ORLEN zakłada, że sieć koncernu do 2030 roku będzie liczyła już 3,5 tysiąca obiektów!

Zobacz także: 90% Polaków do zakupu danego produktu zachęca informacja o krajowym pochodzeniu

Warto zaznaczyć, że aż 45 proc. wspomnianych punktów zlokalizowanych będzie na rynkach zagranicznych. W europejskiej sieci Grupy ORLEN powstanie również ponad 10 tysięcy punktów tankowania paliw alternatywnych. Na koniec drugiego kwartału 2023 roku łączna liczba stacji paliw ORLEN wynosiła 3157, z czego 1919 przypadało na Polskę i 1238 na rynki zagraniczne. Po finalizacji ogłoszonej przez koncern transakcji kupna 266 stacji austriackiej sieci paliwowej Turmöl liczba stacji ORLEN wyniesie 3423.

Przodującą sieć kawiarń

Jak zaznaczył Daniel Obajtek Prezes Zarządu ORLEN, Już dzisiaj marka Stop.Cafe jest jedną z największych sieci kawiarni w Europie, obsługującą każdego dnia prawie milion klientów w 6 krajach. Koncern konsekwentnie rozwija ten format, zwiększając sprzedaż pozapaliwową, ale także przygotowując sieć do zmieniających się potrzeb klientów. Coraz więcej kierowców będzie korzystać z samochodów zasilanych paliwami alternatywnymi, w tym pojazdów o napędzie elektrycznym. Ładowanie takich aut trwa dłużej niż w przypadku tankowania tradycyjnych paliw.

Zobacz także: Grupa ORLEN kontynuuje ekspansję w Niemczech

Prezes koncernu podkreśla, że ORLEN chce, aby w tym dodatkowym czasie klienci mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty pozapaliwowej oraz najwyższej jakości obsługi, jaką zapewniają punkty Stop.Cafe. Szerokie doświadczenie, które Grupa zdobyła już w kilku europejskich krajach, pozwoli również na Węgrzech zbudować przodującą sieć kawiarni, która będzie rynkowym liderem, jeśli chodzi o standardy i gwarancję satysfakcji klientów.

ORLEN zrealizuje ekspansję w Austrii. Koncern przejmie ponad 200 stacji

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker