Artykuł sponsorowany

Office dla małych i średnich firm – który wybrać?

Pakiet Office od lat stanowi standard nie tylko w większości domów, ale także w firmach. Aplikacji takich, jak Word, Excel czy Outlook nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma Microsoft od lat rozwija swoją ofertę, a narzędzia biurowe stopniowo ewoluują. Które z nich warto wybrać do zaspokojenia bieżących potrzeb działalności? Jakie pakiety będą dobre dla małych firm, a z którego pakietu Office skorzystają duże przedsiębiorstwa?

Dlaczego potrzebujesz pakietu Microsoft Office w swojej firmie?

Pakiet narzędzi do pracy biurowej pozwala sprawnie zarządzać obsługą typowych plików, z jakimi stykasz się na co dzień. Mogą to być dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, prezentacje czy maile. Korzystając z aplikacji Office, masz możliwość nie tylko otwierania wielu rodzajów plików, ale także ich edytowania i konwersji na różnego rodzaju inne formaty.

Pakiet Office sprawdza się w każdej firmie, niezależnie od jej profilu działalności. Nie musisz prowadzić biura rachunkowego czy kancelarii prawnej, aby z niego korzystać. Korzystając z narzędzi, które są powszechnie używane w Polsce, nie musisz obawiać się o brak kompatybilności, kiedy wysyłasz pliki swoim klientom lub przeciwnie, sam je otrzymujesz.

Microsoft Office. Jaki wybrać do firmy?

Obecnie najnowszą wersją narzędzi biurowych na komputery PC z systemem Windows jest Microsoft 365, ale nadal w sprzedaży znajdziesz inne wersje – Microsoft Office 2021, a nawet 2019. Ich możliwości zasadniczo się od siebie różnią, zwłaszcza jeżeli chodzi o wersję 365.

Pakiet Microsoft Office 2019

Wersje MS Office 2019 dla firm obejmują przede wszystkim następujące pakiety:

  • Standard – zawiera w sobie programy Word, Excel, Powerpoint, Outlook i Onenote uzupełnione o Microsoft Publisher;
  • Professional Plus – zawiera programy z wersji Standard uzupełnione o Access do obsługi baz danych.

Każdy wariant Microsoft Office 2019 jest sprzedawany w modelu licencji wieczystej co oznacza, że płacisz za niego raz i otrzymujesz dożywotnią możliwość korzystania z programów wchodzących w skład pakietu.

Pakiet biurowy MS Office 2021 dla firm

Podział wersji w przypadku pakietu oznaczonego jako 2021 wygląda podobnie jak u poprzednika. Do dyspozycji użytkowników oddano m.in. warianty:

  • Standard – zawiera program Word do obsługi dokumentów tekstowych, Excel do arkuszy kalkulacyjnych, Powerpoint do prezentacji multimedialnych oraz Onenote jako notes cyfrowy i Outlook jako klienta poczty, a także Publishera;
  • Professional Plus – zakres możliwości uzupełniony o Publisher i Access. 

Choć lista programów jest analogiczna jak w przypadku Office 2019, firma Microsoft zadbała, aby w każdym z nich pojawiły się zupełnie nowe funkcje. Excel otrzymał cały szereg niestosowanych wcześniej formuł, Word zmieniony interfejs, a Powerpoint rejestrację slajdów i odtwarzanie pisma odręcznego i wskaźnika laserowego. Odświeżone możliwości pozwalają lepiej dopasować działanie poszczególnych programów do potrzeb. Analogicznie jak Office 2019, również wersja 2021 jest dostarczana z licencją wieczystą.

Pakiet Microsoft 365 dla firm

Microsoft 365 to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o programy biurowe Microsoftu. Usługa jest świadczona w modelu subskrypcji, czyli użytkownik musi regularnie ją odnawiać i opłacać, aby móc z niej korzystać. Wraz z periodycznymi opłatami w parze idzie dostęp do najnowszych funkcji i aktualizacji zabezpieczeń. Jest to szczególnie istotne dla firm, które operują na co dzień w dynamicznym środowisku. Jeśli chodzi o zakres możliwości, to Microsoft 365 w wersji ESD Business Standard obejmuje:

  • aplikacje stacjonarne doskonale znane z poprzednich edycji, czyli Word, Excel, Powerpoint, Excel, Outlook, Onenote, Publisher oraz Access;
  • aplikacje online – Microsoft Teams, Sway, Sharepoint, Exchange oraz możliwość przechowywania danych w chmurze Onedrive.

Jedna licencja obejmuje zainstalowane aplikacje pakietu Office na 5 telefonach, 5 tabletach oraz 5 komputerach PC lub Mac. Wybierając usługę w wersji CSP klient może dopasować plan dostosowany do swoich usług cyklicznie odnawiając licencję. Licencja jest rejestrowana na klienta końcowego. W klasycznej wersji OS ESD użytkownik otrzymuje klucz, który musi aktywować.

Czy warto inwestować w usługę Microsoft 365?

Decydując się na najnowszą wersję pakietu Office, masz pewność, że usługi, które wchodzą w jego skład, będą wspierane jeszcze przez długi czas. Starsze wersje Office nie otrzymują już dostępu do nowych funkcji, aktualizacji zabezpieczeń, a za kilka lat stracą również wsparcie techniczne producenta. Nadal jednak Office 2021 to solidny zestaw narzędzi, który dla wielu firm (zwłaszcza tych mniejszych), będzie w zupełności wystarczający.

Warto wspomnieć, że starsze pakiety Office są dostępne wyłącznie dla jednego użytkownika. Wybierając najnowszą wersję pakietu Office (Microsoft 365), można zagwarantować pracę kilku osób jednocześnie na różnych sprzętach, w tym urządzeniach mobilnych. 

Gdzie kupić najlepszy pakiet biurowy do firmy?

Jeśli chcesz kupić pakiet Microsoft Office lub wymienić go na nowszą, bardziej zaawansowaną wersję upewni się, że korzystasz z oferty sprawdzonego i wiarygodnego dostawcy. Dla przedsiębiorców jest to szczególnie istotne, ponieważ zwykle uwzględniają oni wydatki związane z softwarem jako koszty uzyskania przychodu i w związku z tym muszą liczyć się z kontrolą urzędu skarbowego.

Pakiet Microsoft Office znajdziesz w sklepie Soft360. To dostawca z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się m.in. w dostarczaniu oprogramowania dla firm. W ofercie Soft360 znajdziesz zarówno najnowsze usługi Microsoft 365 w wersji ESD oraz CSP, jak i starsze wersje pakietu biurowego – Office 2019 oraz Office 2021

Do każdego zakupu dodawany jest certyfikat legalności, więc zyskujesz pewność, że software, który użytkujesz na komputerach PC nie narusza postanowień umowy licencyjnej i może być użytkowany zgodnie z prawem.

MATERIAŁ PARTNERA

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker