GospodarkaNewsPolska

Prezes Grupy ORLEN z ważną wiadomością do pracowników

10 kwietnia Rada Nadzorcza ORLEN S.A. powołała Ireneusza Fąfarę na nowego Prezesa Zarządu ORLEN S.A. Menedżer po objęciu stanowiska postanowił skierować do pracowników koncernu list, w którym – oprócz podziękowań za możliwość wspólnej pracy, wytycza kierunki rozwoju przedsiębiorstwa.

Grupa ORLEN ma postawić na zrównoważony rozwój

Prezes ORLENU Ireneusz Fąfara w liście do pracowników stwierdził, że nowa praca w koncernie to dla niego zaszczyt i olbrzymie wyzwanie, któremu podoła tylko przy zaufaniu, wsparciu i zaangażowaniu ze strony załogi firmy. W dalszej części swojego pisma prezes wskazał, na jakich aspektach działalności powinna się przede wszystkim skupić Grupa ORLEN.

Zobacz także: Nowy Zarząd ORLEN. Kim są jego członkowie?

Nowy Prezes Zarządu ORLEN S.A zaznaczył, że przed koncernem czas pracy nad stworzeniem ORLENU, który będzie europejskim liderem w zmieniającej się rzeczywistości energetycznej i gospodarczej, i który będzie napędzał transformację energetyczną. Jak zaznaczał – to czas na budowanie ORLENU, który będzie tworzyć wartość dla akcjonariuszy i znów stanie się perłą polskiego rynku kapitałowego; firmy, która stanie się wzorcem w stosowaniu ładu korporacyjnego. ORLEN pod kierownictwem nowego prezesa będzie przewidywalny, wiarygodny i transparentny oraz świadomy swojego miejsca i znaczenia w Polsce i w państwach, w których funkcjonuje, troszcząc się przy tym o lokalne społeczności.

Prezes Ireneusz Fąfara przywiązuje duże znaczenie do spełnienia oczekiwań zróżnicowanej grupy interesariuszy koncernu. Pisząc o spółce jako o liderze transformacji energetycznej, wzorcu w stosowaniu ładu korporacyjnego, czy o troszczeniu się o lokalne społeczności, nowy szef ORLENU podkreśla wagę zrównoważonego rozwoju. Ten w myśl koncepcji ESG opiera się przede wszystkim na poprawie funkcjonowania organizacji na płaszczyźnie środowiskowej, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego. Z drugiej strony ORLEN nadal zamierza rozwijać się w czysto biznesowym rozumieniu, tworząc tym samym wartość dla akcjonariuszy.

Zobacz także: Rating ESG spółki ORLEN w górę

Praca z załogą ORLENU to powód do dumy

Swój list do pracowników menedżer zakończył, wskazując, że jest to niego ważny dzień, bo podejmując się tego wyzwania, wraca do ORLENU, innego niż ten, który znał. Zaznaczył również, że wciąż jednak odnajduje w koncernie wiele ambicji, gotowości do sięgania po nieosiągalne i ducha do mierzenia wysoko oraz jest dumny, że będzie pracować razem z załogą koncernu.

Materiał powstał przy współpracy z ORLEN.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ORLEN dobiegło końca. Jakie decyzje zapadły?

Wszelkie prawa do treści zastrzeżone.

Adam Suraj

Ekonomista zarażony miłością do tej nauki przez Ha-Joon Chang. To on pokazał, że ekonomia to nie są nudne obliczenia, a nauka o życiu społecznym.

Polecane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker