Obserwator Finansowy TV opublikował już ponad 200 materiałów!

Minął pierwszy miesiąc funkcjonowania Obserwatora Finansowego TV. W tym czasie redakcja Obserwatora Finansowego stworzyła przeszło 200 materiałów, które wyświetlono ponad 800 tys. razy i łącznie oglądano przez 58 612 godzin.
Podsumowanie pierwszego miesiąca Obserwator Finansowy TV
10 czerwca 2024 roku na platformie YouTube uruchomiono nowy projekt — Obserwator Finansowy TV. Kanał ten od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15, na żywo prezentuje treści dotyczące ekonomii, finansów oraz gospodarki. Wśród ponad 200 materiałów opublikowanych na kanale Obserwator Finansowy TV można znaleźć między innymi wywiady, analizy i komentarze od ekonomistów oraz ekspertów z Polski i zagranicy.
Ze względu na to, że od wystartowania projektu minął już miesiąc, redakcja Obserwatora Finansowego postanowiła dokonać podsumowania dotychczasowej działalności swojej internetowej telewizji. Zgodnie z opublikowanymi informacjami od 10 czerwca do 9 lipca 2024 roku wizualne treści opublikowane na kanale Obserwator Finansowy TV wyświetlono przeszło 800 tys. razy.
Zobacz także: Polityczna gra wokół prezesa NBP: Bartoszewicz broni Glapińskiego
Średnio w ujęciu tygodniowym materiały przygotowane przez redakcję oglądano przez 14 653 godziny. Z kolei w skali miesiąca liczba ta osiągnęła 58 612 godzin. Liczba subskrybentów kanału wzrosła zaś ponad dwukrotnie i obecnie wynosi ponad 11 tys. W audycjach nadawanych na kanale Obserwator Finansowy TV w pierwszym miesiącu działalności wzięło udział 76 gości, w tym członkowie Zarządu NBP, renomowani naukowcy, dyrektorzy i eksperci NBP oraz cenieni dziennikarze ekonomiczni.
W pierwszym miesiącu działalności Obserwatora Finansowego TV największą popularność zdobyły wypowiedzi prof. Marty Kightley (blisko 195 tys. wyświetleń) oraz programy dr. Artura Bartoszewicza (ponad 190 tys. wyświetleń). Kanał oferuje również relacje z międzynarodowych wydarzeń. Można na nim obejrzeć między innymi relację z 6. wspólnej konferencji Narodowego Banku Polskiego i Magyar Nemzeti Bank pt. „Polityki banków centralnych w obliczu zmian strukturalnych w globalnej gospodarce”.
Zobacz także: Złoto świeci nowym blaskiem: złote wydanie kwartalnika „Obserwator Finansowy” już w kioskach
Ponadto dziennikarze Obserwatora Finansowego zrelacjonowali również 8. doroczną konferencję naukową Narodowego Banku Polskiego i Narodowego Banku Ukrainy zatytułowaną „Poruszanie się w zmieniającym się krajobrazie: banki centralne w nowej normalności”. Na kanale można również znaleźć relacje z krajowych wydarzeń, takich jak konferencja w Szkole Głównej Handlowej z okazji Dnia Przedsiębiorcy oraz różnorodne materiały wideo, w tym oryginalne produkcje dokumentalne i edukacyjne Narodowego Banku Polskiego.