fbpx
Colors: Green Color

Amazon, Google, Microsoft, Apple, Facebook, Netflix, Uber - niemal każdy z nas zna te firmy oraz słyszał o ich drodze do zastania liderem branży technologicznej. Choć gigantyczne korporacje określane mianem Big Tech obecnie mają dominującą pozycję na rynku, to wielu inwestorów wciąż widzi w nich potencjał do dalszych wzrostów i zastanawia się nad włączeniem ich do portfolio. Czy opłaca się inwestować w zagranicznych liderów branży technologicznej? A może ich akcje stanowią przewartościowaną pułapkę? Sprawdźmy to!

Inwestowanie w akcje spółek notowanych na giełdzie to rodzaj sztuki. Nie sposób nauczyć się wszystkiego z podręczników. Handel akcjami wymaga szerokiej wiedzy, nieustannej pracy nad sobą, mnóstwo wolnego czasu, ogromnej dyscypliny i oczywiście smykałki. Początkujący inwestorzy często popełniają ten sam błąd i stosują strategie, których zasad działania nie do końca rozumieją. Jeśli jednak stawiasz pierwsze kroki na giełdzie, musisz znać podstawowe sposoby, które ułatwią Ci kupno pierwszych akcji.

PKN ORLEN zakończył emisję 5 tys. obligacji o łącznej wartości 500 mln euro, wyemitowanych w ramach programu EMTN. Pierwsza w historii Koncernu oraz Polski benchmarkowa emisja 7-letnich zielonych euroobligacji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów. W ramach budowy księgi popytu złożono 234 zapisy na łączną kwotę blisko 3 mld euro. Oznacza to, że popyt na zielone obligacje PKN ORLEN aż 6-krotnie przewyższył wartość emisji. Koncern podzielił 5 tys. euroobligacji pomiędzy 182 inwestorów z 26 krajów. 

Wyniki popularnego producenta kart graficznych w pierwszym kwartale tego roku przebiły oczekiwania rynku. Dzięki pandemii i popularności kryptowalut firma osiągnęła rekordowe przychody.

Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane