fbpx
Colors: Purple Color

Niemieckie szkolnictwo należy do kompetencji krajów związkowych. Toteż w czasie pandemii koronawirusa musiały one zorganizować możliwości techniczne do realizacji nauki zdalnej.

Stany Zjednoczone mają bardzo skomplikowany system podatkowy. Kazdy stan ma swoje własne reguły oraz wysokość podatku dochodowego. Wszyscy obywatele podlegają pod IRS (Internal Revenue Service), ale mogą oni korzystać z wielu udogodnień, a nawet unikać opodatkowania, tak jak to robi Amazon, lub Facebook.

Niemiecki „der Spiegel” zwraca uwagę na zarzuty organizacji Greenpeace kierowane do największego austriackiego koncernu energetycznego OMV. Koncern miał zlecić firmie Welund obserwację aktywistów klimatycznych.

Kraj związkowy Berlin ograniczył ceny najmu mieszkań do maksymalnie 9,57 euro za metr kwadratowy. Ograniczeniem tym objęto blisko 1,5 miliona mieszkań w niemieckiej stolicy. Sprawą zajął się niemiecki Trybunał Konstytucyjny i doszedł do wniosku, że ograniczenie jest niezgodne z niemiecką Ustawą Zasadniczą – Grundgesetz.

Pandemia COVID-19 całkowicie przemodelowała plany biznesowe wielu działalności gospodarczych. Jak wynika z przedstawionych danych przez Polski Instytut Ekonomiczny, wiele polskich firm przestało inwestować w rozwój kompetencji swoich pracowników. Zamiast tego zaczęły szukać możliwości rozwoju poprzez korzystanie z usług online, a także zaczęły inwestować w nowe technologie.

Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane