fbpx
Colors: Purple Color

W I rundzie Programu ORLEN Skylight accelerator udział wzięło ponad 100 startupów z kraju i zagranicy. Przedsiębiorcy, którzy przejdą pozytywnie proces oceny potencjału technologicznego i biznesowego zostaną zakwalifikowani do etapu pilotażowego. Wtedy uzyskają dostęp zarówno do infrastruktury operacyjnej Grupy ORLEN, a także wsparcie ekspertów koncernu i mentorów zewnętrznych. Od 20 września br. można aplikować do II rundy programu.

Mimo tego, że z każdym rokiem w rolnictwie pracuje coraz mniej ludzi, a wpływ tego sektora na gospodarkę maleje od kilku dekad, rolnictwo dalej pozostaje ważną gałęzią polskiej gospodarki. Z tego powodu w tym artykule przyjrzę się cechom charakteryzującym polskich rolników.

Grupa badaczy składająca się z Pawła Strzeleckiego, Jakuba Growieca i Robert Wyszyńskiego postanowiła sprawdzić, w jaki sposób bezprecedensowy napływ ukraińskich imigrantów do Polski przyczynił się do wzrostu gospodarczego naszego kraju. Z ich analizy wynika, że wkład pracowników z Ukrainy do wzrostu polskiego PKB wyniósł około 0,5 pkt proc. rocznie. 13% wzrostu PKB Polski w latach 2013-2018 zawdzięczamy migrantom za wschodniej granicy. 

Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Artykuły tego autora

Najczęściej Czytane