fbpx
Colors: Purple Color

Jak informują autorzy najnowszego tygodnika Polskiego Instytutu Ekonomicznego, przedstawiciele Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zaproponowali wprowadzenie globalnego podatku węglowego. Autorzy opisanego projektu twierdzą, że pomoże on w dekarbonizacji światowej gospodarki. 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pew Research Center 55% Amerykanów uważa, że związki zawodowe mają pozytywny wpływ na sytuację w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie przychylni temu twierdzeniu byli Demokraci, młodzi Amerykanie, Latynosi oraz czarna społeczność USA. 

O pogłębiającym się kryzysie klimatycznym specjaliści alarmują od lat. Najnowsze badania pokazują, że coraz więcej młodych osób obawia się, że reperkusje zmian bezpośrednio wpłyną na ich życie. Ponadto obywatele państw rozwiniętych uważają, że działania organizacji międzynarodowych zmierzające do zminimalizowania skutków klimatycznych są niewystarczające. 

W tym tygodniu ma odbyć się posiedzenie Rezerwy Federalnej, które zadecyduje o prowadzonej przez Stany Zjednoczone polityce monetarnej. Odbędzie się ono w atmosferze skandalu. Kilka dni temu wyszło na jaw, że prezesi Fedu posiadali papiery wartościowe, które amerykański bank centralny skupował na masową skalę w latach 2020 - 2021. 

W ciągu tygodnia we Włoszech zebrano wymagane 500 000 głosów za dekryminalizacją konopi indyjskich. To oznacza, że prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się referendum w sprawie legalizacji. To kolejny krok zmierzający do bardziej liberalnego prawa. W kraju już wcześniej zalegalizowano konopie medyczne. 

Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Artykuły tego autora

Najczęściej Czytane