fbpx

Czasopismo Der Spiegel oraz większość innych niemieckich mediów od paru dni zajmuje się tematem szczepionek dla najmłodszych. Szczepionka Pfizer/Biontech  jest obecnie przewidziana dla osób powyżej 16 roku życia. Jak podaje gazeta Heilbronner Stimme, już teraz mają miejsce badania dotyczące grupy wiekowej 12–16 lat.

Niemiecka agencja prasowa DPA potwierdziła, że Pfizer/Biontech w swoich badaniach zaczęła uwzględniać dzieci od 6 miesiąca życia. Kwestia szczepień dla dzieci stała się głównym tematem w związku z trzecią falą pandemii. Wielu ekspertów wychodzi z założenia, że to właśnie dzieci w szkołach i przedszkolach  były jednym z głównych powodów wzrostu zakażeń.

W odróżnieniu od pierwszej i drugiej fali dzieci są teraz nie tylko nosicielami wirusa, ale także coraz częściej same chorują na Covid, a w niektórych wypadkach przechodzą tę chorobę ciężko. Der Spiegel uważa jednak, że szczepionka dla dzieci będzie gotowa dopiero w 2022 roku, a do tego czasu nauka zdalna i kolejne fale pandemii mają towarzyszyć światu. 

Aleksandra Fedorska


Bądź na bieżąco

Newsletter

Newsletter

Najczęściej Czytane